6 Zbigniew Papiński 04.02.2013

Masz innowacyjny pomysł biznesowy? Możesz otrzymać nawet 200 tys. euro dofinansowania

Masz innowacyjny pomysł biznesowy? Możesz otrzymać nawet 200 tys. euro dofinansowania

Inkubator Obserwatorium Zarządzania rozpoczął kolejny nabór innowacyjnych pomysłów biznesowych. Pojedynczy projekt może uzyskać do 200 tys. euro wparcia finansowego. Do inkubatora mogą się zgłaszać zarówno osoby, które planują dopiero działalność gospodarczą, jak i istniejące firmy.

Oferta Inkubatora Obserwatorium Zarządzania

Pomysłodawcy, którzy pomyślnie przejdą wszystkie etapy projektu mają możliwość uzyskać nie tylko kapitał na uruchomienie firmy, ale także wsparcie merytoryczne ekspertów, analizy biznesowe, doradztwo w zarządzaniu oraz profesjonalnie przygotowany biznes plan. Inwestycja w pojedynczy pomysł na biznes nie może przekroczyć 200 tys. euro (tj. ok. 800 000 zł).

Kierunek inwestycyjny

Inwestycje związane są z rynkiem nowych mediów i technologii. Obszarem szczególnego zainteresowania Inkubatora są rozwiązania z zakresu marketingu (SEM, SEO, social media, reklama w Internecie), oprogramowania video, systemów do zarządzania i przekazywania wiedzy/kształcenia na odległość, aplikacji mobilnych, rozwiązania WEB 3.0 oraz cloud computing.

Dla kogo

Do Inkubatora Obserwatorium Zarządzania mogą swoje pomysły biznesowe zgłaszać, zarówno osoby prywatne jak i jednostki, posiadające osobowość prawną. Należy jednak pamiętać, że w ramach Inkubatora Obserwatorium Zarządzania nie będą dokonywane inwestycje w przedsiębiorstwa, które już rozpoczęły działalność. W każdym przypadku zakładana jest nowa spółka. Przykładowo: istniejąca firma (będąca np. własnością bądź współwłasnością pomysłodawcy) może być udziałowcem nowej spółki.

Zgłoszenie projektu

Jeśli masz innowacyjny i dochodowy pomysł na biznes, możesz zgłosić go do Inkubatora Obserwatorium Zarządzania. Ideę należy opisać w formularzu on-line dostępnym na stronie www.inkubator.obserwatorium.pl. Obecny nabór trwa do 28 lutego 2013 roku.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Dotacje na innowacje. Inwestujemy w Waszą przyszłość.

Opr. ZP

6 Co sądzisz? Zajrzyj do komentarzy

Komentarze6

Popularne Najnowsze

Zlotousty 4 lutego 2013 17:02:10
1 0
To nowy sposob,...ktory ma posluzyc podobnie jak program tv gdzie pomyslodawcy prezentuja bogatym ,bezwglednym hienom nowe zerowiska. A majac dobre pomysly, z pewnoscia odpadna i za pol roku zobacza swoj pomysl i biznesmena roku,na okladkach gazet biznesowych.Biz tok podobnie jak inne pseudoserwisy
usuwa kazdy wpis,komentarz ktorego nie rozumieja.Nie rozumieja ,ze te usuwane komentarze w rzeczywistosci bardziej pomoglyby wprowadzac uczciwe reguly gry na rynku i rozwoj dzisiejszych "polskich biznesmenow",
Nieuczciwosc w biznesie ,mozliwosc okradania,prowadzi do likwidacji biznesu.
Pokaż cały komentarz
Ewa 5 lutego 2013 14:34:05
0 0
Jak się frustruje człowiek na samym początku to lepiej się nie tykać własnego bizu. I to bez złośliwości piszę.
Pokaż cały komentarz
Gość 5 lutego 2013 11:56:08
0 0
Prosze Państwa, jeśli macie pomysł na biznes i posiadacie kapitał na jego realizacje, to działaność inkubatorów, aniołów biznesu oraz instytucji bankowych nie jest Wam potrzebna.
Jednakże jeżeli sytuacja jest odwrotna, czyli mam pomysł ale brak mi kapitału to są dwie drogi:
1. Wierzę w pomysł i szukam kapitału na jego realizacje np. poprzez kredyt w banku czy też szukam inwestora. W każdym z tych przypadków muszę opowiedzieć szczegółowo o swoim pomyśle i dochodowości biznesu, bo inaczej nie otrzymam wsparcia.
2. Poczekam, aż uzbieram kapitał. w tym przypadku muszę liczyć się z tym, że ktoś inny może wpaść na podobny pomysł i go zrealizować wcześniej lub mój pomysł będzie za jakiś czas nieaktualny.Pokaż cały komentarz
Dlaczego warto inwestować w towary ze zwrotów?

Dlaczego warto inwestować w towary ze zwrotów?

Zastanawiasz się nad założeniem własnego biznesu, ale nie jesteś pewien, czy na tym nie stracisz? Postaw na sprawdzony pomysł – zainwestuj w towary ze zwrotów.
Optymalizacja kosztów druku

Optymalizacja kosztów druku

Co robią pracownicy na służbowych komputerach?

Co robią pracownicy na służbowych komputerach?

Mocny smartfon Huawei P9 lite dla każdego

Mocny smartfon Huawei P9 lite dla każdego

P9 lite to telefon bardzo wszechstronny, który spełnia swoją rolę w różnorodnych warunkach. Szybki Internet? Dobre zdjęcia? Rozwiązania biznesowe? To wszystko znajdziesz w smartfonie Huawei!
pokaż więcej