32 SASTOM 16.06.2015

Paczkomaty i eBay połączą siły? Tajemnicze zdjęcia szefa inPostu

Paczkomaty i eBay połączą siły? Tajemnicze zdjęcia szefa inPostu

fot: Facebook.com/print screen

Prezes Integera, Rafał Brzoska sugeruje, że nawiąże współpracę z amerykańskim gigantem branży e-commerce. Jeden wpis na Facebooku wywołał wyjątkowe zamieszanie w branży.

Brzoska dodał na prywatnym profilu dwa zdjęcia spod amerykańskiej siedziby eBaya z podpisem: "Here it is:) jest mega plan na UK i cała Europe" (pisownia oryginalna). Czy to oznacza, że Integer nawiązał z eBayem współpracę albo podpisał już jakąś umowę? Na razie się nie dowiemy, bo biuro prasowe spółki nie chce komentować prywatnego wpisu swojego szefa.

Tak samo sprawy nie chce roztrząsać Łukasz Dajnowicz, rzecznik prasowy Komisji Nadzoru Finansowego. Co z kolei ma z tym wspólnego KNF? Komisja monitoruje, czy spółki giełdowe działają zgodnie z prawem i w razie odstępstw od zasad może nakładać na nie kary.

Do jednego z podstawowych i najważniejszych obowiązków firm notowanych na GPW należy konieczność informowania o ważnych decyzjach i zdarzeniach z życia spółki poprzez specjalnie do tego celu utworzoną platformę, tak zwany Elektroniczny System Przekazywania Informacji. Dzięki temu, że spółki mają jeden, oficjalny kanał informacyjny, inwestorzy mają równe szanse.

Integer na razie nic o nawiązaniu ewentualnej współpracy z eBayem nie mówi, na ESPI ani śladu takiej informacji. Wpis Rafała Brzoski na Facebooku sugeruje jednak, że może być inaczej. Gdyby już teraz podpisana została umowa między Integerem a eBayem bez wspominania o tym fakcie poprzez ESPI, byłoby to obejściem prawa i sprawą mogłaby zainteresować się KNF.

Choć na pierwszy rzut oka problem wydaje się fantastyką, to doświadczenia ostatnich dni pokazują, że niekoniecznie. Inna polska spółka, zyskujący ogromną popularność dzięki grom o wiedźminie CD Projekt Red, za sprawą podobnego incydentu znalazła się pod obserwacją KNF. W jej przypadku problem jest nieco poważniejszy, bo spółka z rozpędu ominęła system ESPI przy podawaniu informacji o wynikach sprzedaży najnowszej gry "Wiedźmin 3" i najpierw opublikowała ją przez komunikat prasowy.

KNF potwierdziła, że przygląda się sprawie, choć na razie o żadnej karze mowy być nie może. Ta może wynieść maksymalnie pięć milionów złotych.

KNF, poproszona o komentarz w sprawie Integera, unika jakichkolwiek twardych deklaracji. - Interesujemy się wszystkim, co dzieje się na rynku. Spółki mają obowiązek umieszczania cenotwórczych informacji w ESPI - mówi jedynie Łukasz Dajnowicz z Komisji.

Zobacz też: UPS szykuje odpowiedź na paczkomaty

32 Co sądzisz? Zajrzyj do komentarzy

Komentarze32

Popularne Najnowsze

kamilPietraszek 19 czerwca 2015 11:02:23
28 0
Ok ustalmy sobie jedno, to żę gościu ma pomysł to nie od razu powód do hejtu. Zainwestował tyle kasy w różne firmy ze mógłby za to kupic sobie miasteczko. Polaki cebulaki zawsze zazdroszcza i dlatego hejtują. Brawo Brzoska, rozkminiaj dalej, "fortune favors the bold."
Pokaż cały komentarz
larkin98 18 czerwca 2015 12:41:10
28 0
no i bardzo dobrze. sorry, ale po raz kolejny zaskakuje rynek.
Pokaż cały komentarz
technik 19 czerwca 2015 12:26:08
23 0
Nic złego nie zwrobił, walnął sobie tylko fotke pod siedziba ebaya, bez przesady, gosc słynie z tego, ze przy czymkolwiek co wrzuci jest zamiezsanie, jakby sobie zrobił zdjecie z jogurtem danon to tez by wszystkim pusciły zwieracze
Pokaż cały komentarz
Gość 17 czerwca 2015 11:42:13
9 7
UPS i Fedex to zlodzieje
Pokaż cały komentarz
BOLOYOO 17 czerwca 2015 14:40:08
3 0
Kradną paczki?
Pokaż cały komentarz
Gość 17 czerwca 2015 17:37:25
5 4
Może paczkomaty jeszcze jako tako działają ale jak sami dostarczymy paczkę bo kurierowi nie chce się odebrać przesyłek. Wysłanie listu poleconego to tragedia, nawet jak nie ma kolejki 30 minut jak w banku, placówek pocztowych brak a oddawcze po warzywniakach i kioskach. Do tego wygrywa cena ale dlatego że nie płaci podatków w Polsce a wszyscy zatrudnieni są na umowach śmieciowych.
Pokaż cały komentarz
Gość 17 czerwca 2015 14:45:51
1 0
To prkacuj dalej na WP, oni taki wpisy lubią i zamieszczają.
Pokaż cały komentarz
ure 17 czerwca 2015 11:28:24
14 14
oby nie,paczko-maty i ten cały impost to TRAGEDIA ....wiem,bo prowadzę firmę i przetestowałam
Pokaż cały komentarz
NN 17 czerwca 2015 13:00:18
4 5
Ja już nie zamawiam inaczej niż paczkomatem. Nie ma większego g****a niż kurierzy. Tyle razy musiałem jechać już po paczkę 10km aby odebrać, że podziękuję. Nawet gdy zamawiam na allegro w pierwszej kolejnośc***atrze na sposób wysyłki.
Pokaż cały komentarz
InkWorld 17 czerwca 2015 13:50:48
5 5
Co ty bredzisz? W naszym sklepie z tuszami i tonerami do drukarek paczkomaty to na chwilę obecną najczęściej wybierana forma wysyłki, zaraz przed kurierem. Usługa ta jest naprawdę fajna, szybka i bezproblemowa. Teraz testujemy listy InPostu ze względu na ich niską cenę. Dla klientów, którzy kupują jakiś drobiazg za 10zł to ważne. W 100% nie zgadzam się z twoją opinią.
Pokaż cały komentarz
Gość 17 czerwca 2015 15:42:46
3 4
Sam kupuję tylko przez paczkomaty jeżeli jest tylko ta forma dostarczenia dostępna. Na kurierach za duo razy już się zawiodłem. Paczkomaty albo staroświecki listonosz.
Pokaż cały komentarz
Gość 17 czerwca 2015 16:16:31
0 0
"kolejnośc***atrze" - dlaczego tutejszy "filtr przekleństw" pisał skończony kretyn?
Pokaż cały komentarz
Gość 17 czerwca 2015 16:19:33
0 0
@inkworld: "paczkomaty to na chwilę obecną najczęściej wybierana forma wysyłki" - i niestety wiele firm zaczyna nieźle rżnąć klientów, pobierając za wysyłkę do paczkomatu większą (ze względu na popularność) opłatę niż za wysyłkę tradycyjną, pomimo że dla firmy wysyłka do paczkomatu jest TAŃSZA.
Pokaż cały komentarz
InkWorld 17 czerwca 2015 20:49:45
0 1
To nie u nas:) Opłata za paczkomat gabaryt A to 9,90zł. Nie chcę usprawiedliwiać innych sklepów, ale dla klienta cena wysyłki jest równa cenie nadania, a tak nie jest. Dolicz proszę koszty materiałów potrzebnych do pakowania (koperty bąbelkowe, kartony, taśmy, folia) oraz koszt pracownika, który to pakuje i wysyła... To każdej formy wysyłki doliczamy ok. 1,5zł na pokrycie tych "innych" wydatków.
Pokaż cały komentarz
Pokaż więcej komentarzy
Dlaczego warto inwestować w towary ze zwrotów?

Dlaczego warto inwestować w towary ze zwrotów?

Zastanawiasz się nad założeniem własnego biznesu, ale nie jesteś pewien, czy na tym nie stracisz? Postaw na sprawdzony pomysł – zainwestuj w towary ze zwrotów.
Optymalizacja kosztów druku

Optymalizacja kosztów druku

Co robią pracownicy na służbowych komputerach?

Co robią pracownicy na służbowych komputerach?

Mocny smartfon Huawei P9 lite dla każdego

Mocny smartfon Huawei P9 lite dla każdego

P9 lite to telefon bardzo wszechstronny, który spełnia swoją rolę w różnorodnych warunkach. Szybki Internet? Dobre zdjęcia? Rozwiązania biznesowe? To wszystko znajdziesz w smartfonie Huawei!
pokaż więcej