59 (TOSA) 19.06.2015

Inpost i eBay łączą siły. Wielka Brytania pierwsza, a co potem?

Inpost i eBay łączą siły. Wielka Brytania pierwsza, a co potem?

fot: Facebook.com/print screen

Zdjęcia z facebookowego wpisu Rafała Brzoski z 15 czerwca

Sklepy prowadzące biznes na brytyjskim eBayu będą dostarczały zamówione towary za pośrednictwem polskich paczkomatów. Największy serwis aukcyjny na Wyspach nawiązał współpracę z dowodzoną przez Rafała Brzoskę firmą Integer.

Brzoska sugerował podpisanie umowy już cztery dni temu, kiedy to na prywatnym facebookowym profilu zamieścił swoje zdjęcie pod siedzibą eBaya z dopiskiem: "Here it is:) jest mega plan na UK i cała Europe" (pisownia oryginalna). Biznesmen potwierdził w opublikowanej w piątek w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl, że rzeczywiście dogadał się z eBayem.

W środę, poproszony przez nas o komentarz do dwuznacznego wpisu na Facebooku, pomysłodawca paczkomatów i szef Integeru napisał:

eBay obsługuje rocznie w Wielkiej Brytanii ponad 200 mln paczek rocznie, a ostatnio deklarował chęć rozszerzenia form dostawy na Wyspach o sieci click&collect. Dlatego opcja dostawy do ponad 1000 Paczkomatów InPost w UK byłaby naturalnym ruchem i doskonałym uzupełnieniem formy dostawy dla milionów Brytyjczyków kupujących online na eBay.

Prezes Integeru wyjaśnił też, że byłby to taki sam model współpracy, jak te, które dziś inPost realizuje już z serwisami Allegro w Polsce i Banzai we Włoszech. Dodał, że jego firma rozpoczyna "pilne prace nad dołączeniem naszej sieci do sieci Click &collect eBay".

W piątkowym wywiadzie w serwisie wirtualnemedia.pl Brzoska zdradził też, że połączenie sił z eBayem w Wielkiej Brytanii to tylko wierzchołek góry lodowej. W planach jest bowiem nawiązanie podobnej współpracy z tym popularnym serwisem aukcyjnym w Kanadzie, Francji i Włoszech.

Jakkolwiek sama informacja o zagranicznym sukcesie polskiej firmy może cieszyć, to sposób jej ogłoszenia mógłby być dla spółki ryzykowny. Integer nie poinformował bowiem o nawiązaniu współpracy z eBayem w serwisie ESPI - platformie, przez którą wszystkie giełdowe spółki powinny zgłaszać ważne zmiany w ich działalności (została ona stworzona po to, żeby wszyscy akcjonariusze mieli równy dostęp do informacji przy podejmowaniu decyzji).

Przez podobną sytuację sporo stresu najadło się ostatnio szefostwo odpowiedzialnego za serię gier "Wiedźmin" CD Projektu Red. Spółka poinformowała bowiem o najnowszych wynikach finansowych najpierw w komunikacie prasowym, a dopiero później w ESPI. Ten błąd w sztuce nie spodobał się Komisji Nadzoru Finansowego. Komisja przygląda się teraz, czy spółce należy się za to kara.

Czy Integer może spotkać podobny los? Kiedy dwa dni temu pytaliśmy o to służby prasowe KNF, zostaliśmy jedynie poinformowani, że Komisja zawsze interesuje się tym, co dzieje się na rynku, a spółki mają obowiązek umieszczania cenotwórczych informacji w ESPI.

Zobacz też: Prezes Integer o umowach śmieciowych: Zlecenie jest lepsze od zwolnienia

 

 

59 Co sądzisz? Zajrzyj do komentarzy

Komentarze59

Popularne Najnowsze

enej 19 czerwca 2015 14:18:49
83 8
KNF to sie dowali do wszystkiego co w polsce przynosi jakis zysk, najlepiej zróbcie tak zeby kolejny Wiesiek nie powstał, niech przez was Redzi zbankrutuja przez wszystkie kary finanswoe, wtedy was na widłach wyniosą!
Pokaż cały komentarz
zed 20 czerwca 2015 18:46:45
0 1
O czym ty bredzisz?
Pokaż cały komentarz
Gość 19 czerwca 2015 14:28:09
39 5
Tytuł jak zwykle pod publikę. InPost i eBay łącza siły : Niezłe :)
InPost stanie się jedną z kilku opcji dostawy, do której będzie musiał przekonać sprzedawców, aby ją stosowali.
Pokaż cały komentarz
Gość 19 czerwca 2015 16:34:14
25 2
Inpost to syf. Zero z nimi kontaktu.
Pokaż cały komentarz
Gość 19 czerwca 2015 13:46:00
34 11
InPost największa pomyłka wszech czasów - na doręczenie paczki mają 3 dni bez znaczeia, że paczka dwa dni leży w magazynie odległym od miejsca doręczenia całe 15km dodatkowo odbiór osobisty jest niemożliwy, trzeba czekać. Żenada :/
Pokaż cały komentarz
japolak 20 czerwca 2015 13:05:43
0 1
Nie tylko inpost, inne firmy pożal się boże kurierskie nie są lepsze... Mi LDP zgubiło paczkę, która miała rzekomo w 48h do mnie dojść, a tu już prawie miesiąc, i nima. Jak do nadawcy dzwoniłem, to tam nikt nie wie, gdzie jest, a telefon i email w ldp na głucho milczy... Najwyższy czas, by jakieś kary za taki burdel były, to może jakby im za zgubioną/niedoręczoną w terminie paczkę przyszło raz i drugi słono zabulić, to by może się bardziej starali. A tak, to w d***e wszystko mają.
Pokaż cały komentarz
Kłamstwo i manipulacja 19 czerwca 2015 15:16:49
38 18
Nie ma żadnej umowy - to kłamstwo zdementowane w Parkiecie. Brzoska posuwa się do manipulacji aby ratować tonący okręt.
InPost nie ma umowy z eBay: http://www.parkiet.com/artykul/9,1429524-InPost-nie-ma-umowy-z-eBay.html
Pokaż cały komentarz
Gość 19 czerwca 2015 16:51:57
10 2
Paczkomaty są konkurencją dla poczty jeśli chodzi o cenę ale jeśli chodzi o załatwianie reklamacji to takiej w InPost nie ma, mogą uszkodzić przesyłkę, mogą ją zgubić a Ty nic nie załatwisz bo formalności są skonstruowane na niekorzyść odbiorcy i wysyłającego. Ja dużo wysyłam i nawet zalecałam przesyłkę paczkomatem do czasu gdy paczka w paczkomacie odbiorcy była uszkodzona. Procedura jest taka, że gdy jest przesyłka uszkodzona to odbiorca ma dzwonić do InPost, zostawić paczkę w skrytce i czekać aż raczą się ustosunkować przez 14 dni. Jeśli komuś zależy na czasie to niestety ale reklamacji nie złoży i uszkodzoną paczkę zabierze. Tym samym tak na prawde nie ma żadnych gwarancji, że paczka nie zaginie czy nie uszkodzą jej bo ktoś był z pracowników InPost ciekawski. Po przebyciu drogi reklamacyjnej gdy mam wszystko od nich na piśmie, nie polecam tej formy wysyłki mimo, że jest tańsza.
Pokaż cały komentarz
Gość 19 czerwca 2015 11:51:09
15 4
Jakie beda koszty inpostu, bo poczta brytyjska pobrala za 2 kg przesylke do Polski z ebeya 4.75 funta
Pokaż cały komentarz
Adam 20 czerwca 2015 02:33:32
0 0
Taniej nie bedzie
Pokaż cały komentarz
Gość 19 czerwca 2015 18:10:24
10 0
bojkotować ten inpost konkuruje z Pocztą polską tak , że zatrudnia na samozatrudnienie albo śmieciówki to samo pgp po cholere wam to było zasrańce tak tu jest , pieprzeni politycy idioci i UE kapitalizm sam się wyniszczy starzenie się narodów i depopulacja wszystko wykupią chińczyki a europe zaleje islam i murzyny z afryki
Pokaż cały komentarz
Pokaż więcej komentarzy
Dlaczego warto inwestować w towary ze zwrotów?

Dlaczego warto inwestować w towary ze zwrotów?

Zastanawiasz się nad założeniem własnego biznesu, ale nie jesteś pewien, czy na tym nie stracisz? Postaw na sprawdzony pomysł – zainwestuj w towary ze zwrotów.
Optymalizacja kosztów druku

Optymalizacja kosztów druku

Co robią pracownicy na służbowych komputerach?

Co robią pracownicy na służbowych komputerach?

Mocny smartfon Huawei P9 lite dla każdego

Mocny smartfon Huawei P9 lite dla każdego

P9 lite to telefon bardzo wszechstronny, który spełnia swoją rolę w różnorodnych warunkach. Szybki Internet? Dobre zdjęcia? Rozwiązania biznesowe? To wszystko znajdziesz w smartfonie Huawei!
pokaż więcej