2
Aleksandra Stanek 21.06.2016

Najlepsze miejsca pracy w Europie? Także nad Wisłą

Gdzie w Europie pracuje się najlepiej? Które firmy stwarzają warunki, których pozazdrościć mogą inne organizacje?

Po raz kolejny Instytut Great Place to Work ogłosił listę 100 Najlepszych Miejsc Pracy w Europie. Laureaci zostali wybrani spośród blisko 2,3 tys. firm z 19 list krajowych, w których Great Place to Work organizuje swoje badanie.

Konkurs jest wyjątkowy - rozstrzygany jest nie na podstawie werdyktu eksperckiego grona, ale decydują głosy pracowników, które mają kluczowe znaczenie dla oceny końcowej.  O pozycji firmy na liście decyduje łączna ocena dwóch aspektów: wyniku ankiety pracowniczej (wskaźnik zaufania w firmie, Trust Index) oraz audytu kultury organizacyjnej i praktyk HR (Culture Audit).

W tym roku, choć w gronie zwycięzców nie znalazła się żadna polska firma, to wśród najlepszych miejsc do pracy zaklasyfikowało się dziewięć korporacji, które swoje biura prowadzą także w Polsce.

Oto elita międzynarodowych miejsc pracy w Europie.

Technologiczne raje dla pracowników

1 z 11 Następny
Technologiczne raje dla pracowników

fot: Cisco

Tegoroczną listę 100 najlepszych miejsc pracy w Europie zdominowały firmy z sektora IT - stanowiły 42 proc. wszystkich laureatów. Wśród nich EMC, Cisco, Microsoft, NetApp, SAS, ale także mniejsze firmy, jak belgijska Protime NV, fiński Nitor, czy irlandzki Workday.

Drugą silnie reprezentowaną branżą były szerokorozumiane usługi (27 proc.), w tym usługi profesjonale, finansowe czy przemysłowe.

W gronie 100 najlepszych miejsc pracy zaledwie 8 proc. stanowią w tym roku firmy z sektora handlowego. Jeszcze słabszą reprezentację mają firmy farmaceutyczne. Do czołówki załapały się zaledwie 4 przedsiębiorstwa z tej branży.

Komentarze2

Popularne Najnowsze

nie-sbek 5 lipca 2016 07:23:17
0 0
Polska jako miejsce najtanszej siły roboczej . Patrz na YT ,, Robotnik zdradzony i oszukany '' a powinno być Polak zdradzony i oszukany .
Pokaż cały komentarz
Dlaczego warto inwestować w towary ze zwrotów?

Dlaczego warto inwestować w towary ze zwrotów?

Zastanawiasz się nad założeniem własnego biznesu, ale nie jesteś pewien, czy na tym nie stracisz? Postaw na sprawdzony pomysł – zainwestuj w towary ze zwrotów.
Optymalizacja kosztów druku

Optymalizacja kosztów druku

Co robią pracownicy na służbowych komputerach?

Co robią pracownicy na służbowych komputerach?

Mocny smartfon Huawei P9 lite dla każdego

Mocny smartfon Huawei P9 lite dla każdego

P9 lite to telefon bardzo wszechstronny, który spełnia swoją rolę w różnorodnych warunkach. Szybki Internet? Dobre zdjęcia? Rozwiązania biznesowe? To wszystko znajdziesz w smartfonie Huawei!
pokaż więcej