7
Jacek Bereźnicki 06.02.2014

Największa polska firma ochroniarska na sprzedaż. W tle rynek wart 7 mld zł

Największa polska firma ochroniarska na sprzedaż. W tle rynek wart 7 mld zł

fot: facebook.com/zyjbezpiecznie

Zmiana na fotelu prezesa Konsalnet SA wskazuje, że sprzedaż największej polskiej firmy w branży ochroniarskiej jest bardzo blisko.

Jak informuje Rzeczpospolita, wieloletniego prezesa spółki, Adama Pawłowicza zastąpił Jacek Pogonowski z funduszu inwestycyjnego Value4Capital Eastern Europe, który ma pakiet kontrolny Konsalnetu.

Na pewno powodem zmiany, nie były wyniki Konsalnetu. W zeszłym roku, mimo iż wynik jest nieco poniżej oczekiwań, to udało się  utrzymać  stabilną, mocną pozycję grupy na rynku – mówi Pawłowicz.

Jak przekonują cytowani przez gazetę anonimowi informatorzy, zmiany w zarządzie spółki mają umożliwić funduszowi bezpośrednie zarządzanie Konsalnetem w związku z przygotowywaną sprzedażą potentata usług ochroniarskich.

O poważnych przetasowaniach na wartym 7 mld zł rynku mówi się od dłuższego czasu. W listopadzie 2013 roku Forbes informował, że na przejęciem Konsalnetu są zainteresowani dwaj światowi potentaci tej branży: hiszpański Prosegur oraz skandynawski Securitas.

W Polsce działa ok. 2,5 tys. firm ochroniarskich, a zatrudnienie w tej branży jest oceniane na ok. 300 tysięcy osób.

Konsalnet zajmuje pierwsze miejsce wśród polskich firm ochroniarskich, ale po piętach depcze mu Solid Security. Obie spółki notują roczne obroty w granicach 750 mln złotych. Pod koniec stycznia prezes Solida, Andrzej Szymanowski zapowiedział przejęcie od swego głównego rywala działu monitoringu, co dałoby tej spółce pozycję niekwestionowanego lidera w Polsce w tym segmencie. Sprawy nie skomentował prezes Konsalnetu.

7 Co sądzisz? Zajrzyj do komentarzy

Komentarze7

Popularne Najnowsze

Gość 14 kwietnia 2014 10:23:14
2 1
Solid zaproponowal mi prace. Podstawa 3,5 tys netto + prowizje + kilometrowka 600zł. netto. Jedna umowa o prace za najnizsza srednia krajowa ( dla solidu to 500 zl. netto - tyle wplywalo mi z umowy o prace) reszta na umowie zlecenie, ktora juz nigdy nie wrocila, Solid olal fiskusa, olal podatki, niestety jedyny koszt ktory ma wobec panstwa to od najnizszej krajowej. Reszta idze na lewo.
Pokaż cały komentarz
Gość 7 kwietnia 2014 21:58:12
1 0
Z tą ubecją to się zgodzę.Pracowalem w jednym z marketow ochranianych przez tą firmę(7 lat doswiadczenia w ochronie z dobrymi wynikami) i dostalem mega wysoką stawkę ze wzgledu na moje osiągniecia wykrywalnosci.Na stanowisko dowodcy zmiany(zastepca szefa ochrony) zatrudniono chlopaczka,którego jedyna pracą w życiu były wózki widłowe przez 3 tyg a potem dostal dowode i jeszcze mial sapy ze ma mniej niz ja.Zostalem zwolniony z powodu "kwasu" na obiekcie a to tylko ze wzgledu ze dostał się on tam bo ma ojca emerytowanego dawno policjanta/milicjanta.Jedna wielka ubecja z autopsji
Pokaż cały komentarz
Ar 25 lutego 2014 08:43:31
3 2
Solid doprowadzi do kolejnego bezrobocia jak uda mu sie przjac klientow z konsalnetu. Solid to nieudolnosc. Firma oszukujaca fiskusa, nie potrafi dac umowy o prace, daje umowe o prace na najnizsza srednia krajowa, nastepne daje umowe zlecenie, ktorego juz pracownik po zobaczenia juz niegdy nie zobaczy. Nie wyplacaja pelnch wyplat. Jakby fiskus sie wziol porzadnie za solid ten by zbankrutowal za nieplacenie podatkow.
Pokaż cały komentarz
piotr 7 kwietnia 2014 21:42:06
1 0
A która agencja jest fer wobec swoich pracowników, każdy tylko patrzy aby nachapać się do siebie a robole niech tyrają po 16 godzin dziennie , i mówią że pracownicy zarabiaja po 2500pln miesiecznie , ale żaden nie powie że wyrabia norme 2 etatów
Pokaż cały komentarz
Prezes polskiej firmy: Rosja? Jesteśmy gotowi na każdy scenariusz

Prezes polskiej firmy: Rosja? Jesteśmy gotowi na każdy scenariusz

Amica szykuje się na każdy scenariusz na rynku rosyjskim i jednocześnie chce kontynuować wzrost w krajach Unii Europejskiej, uwzględniając wejście na nowe rynki, jak chociażby Włochy, czy Hiszpania -
Do zachodnich sankcji przeciw dołączyło się nieuznawane przez Rosję Kosowo

Do zachodnich sankcji przeciw dołączyło się nieuznawane przez Rosję Kosowo

Wirtualna Polska wchodzi w e-commerce. Do spółki z twórcami Ceneo

Wirtualna Polska wchodzi w e-commerce. Do spółki z twórcami Ceneo

Boom miliarderów. Polska na 20. miejscu w Europie

Boom miliarderów. Polska na 20. miejscu w Europie

Populacja miliarderów sięgnęła rekordowych poziomów. Nigdy w historii nie odnotowano aż tylu tak bogatych ludzi. Kim są, gdzie mieszkają, jak wygląda ich portfel? Gdzie w tym zestawieniu bogactwa
pokaż więcej