17
Jacek Bereźnicki 06.02.2014

Największa polska firma ochroniarska na sprzedaż. W tle rynek wart 7 mld zł

Największa polska firma ochroniarska na sprzedaż. W tle rynek wart 7 mld zł

fot: facebook.com/zyjbezpiecznie

Zmiana na fotelu prezesa Konsalnet SA wskazuje, że sprzedaż największej polskiej firmy w branży ochroniarskiej jest bardzo blisko.

Jak informuje Rzeczpospolita, wieloletniego prezesa spółki, Adama Pawłowicza zastąpił Jacek Pogonowski z funduszu inwestycyjnego Value4Capital Eastern Europe, który ma pakiet kontrolny Konsalnetu.

Na pewno powodem zmiany, nie były wyniki Konsalnetu. W zeszłym roku, mimo iż wynik jest nieco poniżej oczekiwań, to udało się  utrzymać  stabilną, mocną pozycję grupy na rynku – mówi Pawłowicz.

Jak przekonują cytowani przez gazetę anonimowi informatorzy, zmiany w zarządzie spółki mają umożliwić funduszowi bezpośrednie zarządzanie Konsalnetem w związku z przygotowywaną sprzedażą potentata usług ochroniarskich.

O poważnych przetasowaniach na wartym 7 mld zł rynku mówi się od dłuższego czasu. W listopadzie 2013 roku Forbes informował, że na przejęciem Konsalnetu są zainteresowani dwaj światowi potentaci tej branży: hiszpański Prosegur oraz skandynawski Securitas.

W Polsce działa ok. 2,5 tys. firm ochroniarskich, a zatrudnienie w tej branży jest oceniane na ok. 300 tysięcy osób.

Konsalnet zajmuje pierwsze miejsce wśród polskich firm ochroniarskich, ale po piętach depcze mu Solid Security. Obie spółki notują roczne obroty w granicach 750 mln złotych. Pod koniec stycznia prezes Solida, Andrzej Szymanowski zapowiedział przejęcie od swego głównego rywala działu monitoringu, co dałoby tej spółce pozycję niekwestionowanego lidera w Polsce w tym segmencie. Sprawy nie skomentował prezes Konsalnetu.

17 Co sądzisz? Zajrzyj do komentarzy

Komentarze17

Popularne Najnowsze

Gość 7 lutego 2014 06:24:27
5 1
to my jeszcze mamy jakieś polskie firmy w tej POlsce? Chyba ktoś przeoczył jej sprzedaż i dopiero teraz się ocknął.
Pokaż cały komentarz
Ar 25 lutego 2014 08:43:31
4 2
Solid doprowadzi do kolejnego bezrobocia jak uda mu sie przjac klientow z konsalnetu. Solid to nieudolnosc. Firma oszukujaca fiskusa, nie potrafi dac umowy o prace, daje umowe o prace na najnizsza srednia krajowa, nastepne daje umowe zlecenie, ktorego juz pracownik po zobaczenia juz niegdy nie zobaczy. Nie wyplacaja pelnch wyplat. Jakby fiskus sie wziol porzadnie za solid ten by zbankrutowal za nieplacenie podatkow.
Pokaż cały komentarz
piotr 7 kwietnia 2014 21:42:06
1 0
A która agencja jest fer wobec swoich pracowników, każdy tylko patrzy aby nachapać się do siebie a robole niech tyrają po 16 godzin dziennie , i mówią że pracownicy zarabiaja po 2500pln miesiecznie , ale żaden nie powie że wyrabia norme 2 etatów
Pokaż cały komentarz
Gość 20 grudnia 2015 21:33:18
1 0
Solid to tylko wyzysk pracownika,jedyne wyjście to podać tą firme do sadu pracy
Pokaż cały komentarz
Adidas d rose 773 Enfant 13 stycznia 2017 07:48:28
0 0
Cette serie de sera le revendeur agree officiel de la marque vente.
Adidas d rose 773 Enfant http://www.hemard-vignol.fr/traitement/note.php?id=Adidas-d-rose-773-Enfant
Pokaż cały komentarz
bellydance superstars 6 egyptian nights 4 stycznia 2017 22:29:20
0 0
om Bred to Shadow, each handcrafted in soft cotton ideal for a babys feet.
bellydance superstars 6 egyptian nights http://www.trans-moto.it/acquisti.asp?p_id=bellydance-superstars-6-egyptian-nights-766180
Pokaż cały komentarz
wuqduekzgd 23 grudnia 2016 01:17:29
0 0
NBvru7 <a href="http://uabdjbfpbaus.com/">uabdjbfpbaus</a>, [url=http://kafqquotufow.com/]kafqquotufow[/url], [link=http://gdvswzevwpws.com/]gdvswzevwpws[/link], http://kwfnwxrfmcvm.com/
Pokaż cały komentarz
ltekgybfc 24 października 2016 12:36:28
0 0
qyy1dJ <a href="http://dlvmefyhqelc.com/">dlvmefyhqelc</a>, [url=http://bjqvxrqitckl.com/]bjqvxrqitckl[/url], [link=http://yqmvqbkwslbj.com/]yqmvqbkwslbj[/link], http://kwwrhjnhycyv.com/
Pokaż cały komentarz
Pokaż więcej komentarzy
Dlaczego warto inwestować w towary ze zwrotów?

Dlaczego warto inwestować w towary ze zwrotów?

Zastanawiasz się nad założeniem własnego biznesu, ale nie jesteś pewien, czy na tym nie stracisz? Postaw na sprawdzony pomysł &#8211; zainwestuj w towary ze zwrotów.
Optymalizacja kosztów druku

Optymalizacja kosztów druku

Co robią pracownicy na służbowych komputerach?

Co robią pracownicy na służbowych komputerach?

Mocny smartfon Huawei P9 lite dla każdego

Mocny smartfon Huawei P9 lite dla każdego

P9 lite to telefon bardzo wszechstronny, który spełnia swoją rolę w różnorodnych warunkach. Szybki Internet? Dobre zdjęcia? Rozwiązania biznesowe? To wszystko znajdziesz w smartfonie Huawei!
pokaż więcej