101
Aleksandra Stanek 27.06.2016

Przetasowania, spadki i mniejsze fortuny w gronie najbogatszych Polaków

239 milionów złotych, tyle trzeba mieć, by znaleźć się w gronie 100 najbogatszych Polaków. Co ciekawe, tegoroczna edycja listy tygodnika "Wprost" jest pierwszą, w której wartość łącznych majątków najzamożniejszych Polaków spadła. Czterech z pierwszej piątki najbogatszych straciło w ciągu roku aż 5,7 mld zł!

Czyżby to oznaka kryzysu w tym zamożnym gronie? Z pewnością dla tych, którzy w tym roku pożegnali się z zestawieniem, a nie brakuje przykładów wielkich przegranych, których zabrakło na tej liście.

Zajrzyjcie do portfeli najbogatszych Polaków i sprawdźcie dla kogo miniony rok nie był udany.

Numer 1. bez zaskoczenia

1 z 14 Następny
Numer 1. bez zaskoczenia

fot: VIPHOTO/Eastnews

16,5 mld zł to fortuna, która zapewnia pierwsze miejsce w zestawieniu najbogatszych Polaków. Zajęło je - bez zaskoczenia - rodzeństwo Kulczyków. Dominika i Sebastian po śmierci Jana Kulczyka wspólnie zarządzają zbudowanym przez miliardera imperium i wspólnie je przebudowują.

Rodzeństwo niedawno sprzedało część swojego najcenniejszego aktywa, jakim był 3-proc. pakiet akcji koncernu SABMiller. Wartość transakcji przekroczyła miliard funtów, a Kulczykowie zdobyli środki na dalszą transformację rodzinnego biznesu.

Obecnie, po wycofaniu się z wielu segmentów działalności, w tym z surowców, logistyki i - częściowo - nieruchomości, perłą w koronie imperium Kulczyków jest Ciech i nowe technologie. "Wprost" donosi również o możliwości powrotu do browarniczego biznesu poprzez inwestycje w Kompanię Piwowarską.

Od ubiegłego roku fortuna Kulczyków wzrosła o pół miliarda złotych. Gorzej poradzili sobie miliarderzy z kolejnych pozycji listy najbogatszych Polaków "Wprost".

Komentarze101

Popularne Najnowsze

OLO 27 czerwca 2016 16:24:13
155 11
mysle ze kulczykom ciech stanie koscia w gardle .......
Pokaż cały komentarz
jarek 27 czerwca 2016 22:36:33
4 0
Wszystkich gudłajów spotka należna im kara.
Pokaż cały komentarz
Gość 3 lipca 2016 12:24:46
1 2
a ja myślę, że czas skończyć nagonkę na Kulczyków za ciecha, był na sprzedaż to kupili, każdy mógł, nie ich wina, że innych chętnych nie było i dawali dobrą cene. a wcześniej ciech prosperował średnio dobrze, miał długi, teraz to przynajmniej silna firma;D
Pokaż cały komentarz
darek 27 czerwca 2016 16:16:58
141 7
majątek towarzysza Kulczyka jest rozprzedawany. Zbyt wielu agentom zawdzięczał swój majątek
Pokaż cały komentarz
48 27 czerwca 2016 16:26:45
127 13
Skończył się " parasol " ferajny sepleniącego nad największymi mataczami to im majątki topnieją !!! Mam nadzieję , że jarosław nie zaprzestanie wycinać chwasty - bo w dużym % tylko dlatego ma takie poparcie ... przecież nie za " miesięcznice " czy pomniki i masowy wręcz udział bucków biskupów przy byle okazji !!!
Pokaż cały komentarz
~wizjoner 19 lipca 2016 14:48:04
0 0
jesteś 48 naiwny i nie z tego świata teraz PiS będzie kręcił lody, już sobie przyznają podwyżki a kasa pusta, 500 + też na kredyt, pójdziemy z torbami, a oni przyznają sobie sowite emerytury. Ludziska obudźcie się nie wierzcie żadnej nacji politycznej oni nie maja żadnego pojęcia o rządzeniu tylko na chapaniu dla siebie i swoich koleżków. Narodzie nie bądź głupi i dajcie spokój z Jarosławem on potrafi tylko niszczyć a nie budować.
Pokaż cały komentarz
podatnik 27 czerwca 2016 15:45:09
104 20
Kiedy PAD zrealizuje swoje zobowiązanie wyborcze o wyrównaniu szans życiowych Narodu i uspołeczni majątki oligarchów łącznie z ich spadkobiercami nawet wtedy gdy mieszkają poza granicami PRL'u bis?
Pokaż cały komentarz
OBYWATEL 27 czerwca 2016 16:36:45
83 6
burżuje w ząbek szarpane właśnie oglądałem program o absurdach przekrętach o oszustwach o gnębieniu ludzi o cwaniakach ponad prawem dziękuję całej solidarność za to brak mi określenia powiem jest sto razy gorzej jak za komuny przed 89 rokiem niech żyje państwo bezprawia możecie być z siebie dumni do tego do prowadziliście ja to wiedziałem więc nigdy do wasz nie na leżałem
Pokaż cały komentarz
Gość 27 czerwca 2016 16:54:32
75 4
Ci miliarderzy wypłynęli na przekrętach finansowych III RP. Początkowo były nawet jakieś pomysły, żeby na przemianach ustrojowych skorzystał także prosty lud, ale szybko się z tego wycofano. Bezpłatne studia dostępne są dla dzieci bogatych rodziców, których stać na korki i lekcje języków obcych, tymczasem dziecko urodzone w byłym pegeerze nigdy nie miało szansy nawet na bilet autobusowy, żeby dojechać do szkoły średnej w pobliskim miasteczku. Kiedy jadę do Niemiec i płacę kulczykom za autostradę wybudowaną jeszcze za komuny, przyznam szczerze - trafia mnie szlag.
Pokaż cały komentarz
POLak1 27 czerwca 2016 16:22:49
54 4
Rodzina Kulczyków powinna zając sie prokuratura i to ta uczciwa ,nowa prokuratura a nie stara uwikłana w układy!
Pokaż cały komentarz
Gość 27 czerwca 2016 17:24:52
7 4
Rodzina Kulczyków czy Rodziną Kulczyków?
Pokaż cały komentarz
Pokaż więcej komentarzy
Dlaczego warto inwestować w towary ze zwrotów?

Dlaczego warto inwestować w towary ze zwrotów?

Zastanawiasz się nad założeniem własnego biznesu, ale nie jesteś pewien, czy na tym nie stracisz? Postaw na sprawdzony pomysł – zainwestuj w towary ze zwrotów.
Optymalizacja kosztów druku

Optymalizacja kosztów druku

Co robią pracownicy na służbowych komputerach?

Co robią pracownicy na służbowych komputerach?

Mocny smartfon Huawei P9 lite dla każdego

Mocny smartfon Huawei P9 lite dla każdego

P9 lite to telefon bardzo wszechstronny, który spełnia swoją rolę w różnorodnych warunkach. Szybki Internet? Dobre zdjęcia? Rozwiązania biznesowe? To wszystko znajdziesz w smartfonie Huawei!
pokaż więcej