3 Rafał Mościcki 23.12.2011

Większość firm stawia na innowacje

Większość firm stawia na innowacje

Z badania przeprowadzonego przez Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych Lewiatan wynika, że w tym roku i w przyszłym w innowacje zainwestuje 55,6 proc. małych i średnich przedsiębiorstw - podaje "Rzeczpospolita" za PAP.

Okazuje się, że to znacznie więcej firm niż w latach 2008-2010. Z badania wynika, że istotne w zwiększeniu innowacyjności, poza popytem, jest uproszczenie dostępu do finansowania takich inwestycji.

Dowiadujemy się również, że skłonność do innowacji jest w niewielkim stopniu zależna od wielkości przedsiębiorstw.

Firmy nie potrafią jednoznacznie określić, czy inwestycje w innowacje byłyby im przydatne. Ponad 50 proc. więcej mikro firm niż firm średnich i prawie 20 proc. więcej firm małych nie umiało na to pytanie odpowiedzieć.

3 Co sądzisz? Zajrzyj do komentarzy

Komentarze3

Popularne Najnowsze

Maks 26 grudnia 2011 14:05:55
0 0
dokładnie, cała ta innowacyjność to jeden wielki bezsens, pusty slogan. Ktoś rzucił hasło "innowacyjna gospodarka" kolejny lapsus w stylu "mapy drogowej" albo "masy krytycznej". Co to jest w ogóle innowacja? I ile takich innowacji można wymyślić? Czy innowacją będzie wysłanie samochodu z punktu A do punktu B inną trasą niż zwykle? Najlepszy dowód, to że firmy nie mają pojęcia czy innowacje byłyby do czegoś potrzebne. Oczywiście wszyscy dobrze wiedzą do czego, tylko dyskretnie milczą. Innowacje, tak jak napisał kolega, który wypowiedział się jako pierwszy, służą do wyciągania pieniędzy z określonych programów np. POIG.
Pokaż cały komentarz
Gość 25 grudnia 2011 21:13:32
0 0
Po stokroć racja.Dyletanci rządzą dotacjami
Pokaż cały komentarz
Gość 25 grudnia 2011 02:26:00
0 0
tu należało by zadać sobie pytanie co znaczy w Polskim słowniku inwestycyjnym słowo "innowacja" ? Żeby dostać dotację na innowację należy wypełnić dokumenty w taki sposób:
Firma jaką reprezentuje jest innowacyjna po czym dodać jeszcze z 500 słów innowacyjna w całym tekscie, przecinek, po czym kolejne 200 słów powinno składać się z przyzynajmiej słów "innowacyjne" najlepszym rozwiązaniem było by nazwać firmę coś w rodzaju, Interinnowację i wtedy ma się szanse na fundusze. Dlaczego? bo ci co sprawdzają te dokumenty to ignoranci ni emiejacy pojęcia o biznesie, ale jak widzą "innowacja" w tekscie to coś im świta że to pewniak, i genialny pomysł.Czy mam rację? W Polsce firmy padają pracy nie ma coraz więcej ludzi a pod słowem :"innowacja" wydaje się setki milionów euro z dotacji UE.
Pokaż cały komentarz
Dlaczego warto inwestować w towary ze zwrotów?

Dlaczego warto inwestować w towary ze zwrotów?

Zastanawiasz się nad założeniem własnego biznesu, ale nie jesteś pewien, czy na tym nie stracisz? Postaw na sprawdzony pomysł – zainwestuj w towary ze zwrotów.
Optymalizacja kosztów druku

Optymalizacja kosztów druku

Co robią pracownicy na służbowych komputerach?

Co robią pracownicy na służbowych komputerach?

Mocny smartfon Huawei P9 lite dla każdego

Mocny smartfon Huawei P9 lite dla każdego

P9 lite to telefon bardzo wszechstronny, który spełnia swoją rolę w różnorodnych warunkach. Szybki Internet? Dobre zdjęcia? Rozwiązania biznesowe? To wszystko znajdziesz w smartfonie Huawei!
pokaż więcej