5 Rafał Mościcki 13.08.2012

Biznesmeni nie żałują grosza na partie polityczne

Biznesmeni nie żałują grosza na partie polityczne
przejdź do galerii

Partie polityczne w Polsce utrzymują się głównie z subwencji, jakie otrzymują z budżetu państwa. Jednak wielu obywateli decyduje się na finansowe poparcie, traktując zasilanie partyjnej kasy jako inwestycję, która często jednak okazuje się zupełnie nietrafiona. O finansowym wspieraniu partii politycznych pisze "Rzeczpospolita".

Dlaczego przekazują swoje środki na polityczne cele? Wiele osób wspiera partie lub konkretnych kandydatów z powodów ideologicznych lub sympatii - czytamy w dzienniku. "Rz" analizuje publikowane w internecie listy wspierających finansowo partie polityczne. Wśród nich jest wielu przedstawicieli biznesu.

Wojciech Malusi, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa, wsparł fundusz wyborczy Ruchu Palikota kwotą 500 zł, jednak nie kryje w "Rz" rozczarowania tą inwestycją.

Henryk Orfinger, współwłaściciel Laboratorium Kosmetycznego dr Irena Eris wpłacił na rzecz PO 20 tys. zł, podobnie Jan Smela, szef działającej w branży IT firmy Ericpol Telekom, oraz Piotr Freyberg, członek rady nadzorczej Złomreksu i dyrektor generalny 3M Poland (dał 10 tys. zł) - wymienia "Rz".

Na liście darczyńców PO jest również Janusz Filipiak z Krakowa (15 tys. zł), jednak przedstawiciele Comarchu poinformowali dziennik, że jest to członek rodziny prezesa krakowskiej firmy IT, a nie on sam. Fundusze PiS zasilił kwotą 15 tys. zł Maciej Ameljan, wiceprezes Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej.

"Rzeczpospolita" wymienia jeszcze wiele znanych nazwisk, które finansowo wsparły partie politycznej, jednak wielu z nich nie uznaje swojej działalności za powód do chwały.

5 Co sądzisz? Zajrzyj do komentarzy

Komentarze5

Popularne Najnowsze

gkscnfy 24 września 2016 19:52:33
0 0
DBw1dg <a href="http://bmfqvzrsvmjz.com/">bmfqvzrsvmjz</a>, [url=http://cowmwfscgwqw.com/]cowmwfscgwqw[/url], [link=http://rgojhruwcsou.com/]rgojhruwcsou[/link], http://znlqavgdouvr.com/
Pokaż cały komentarz
asOtzrhi1e 16 września 2016 21:52:22
0 0
http://clomid3.us/ - clomid http://lasix.org/ - lasix mail order http://buyprednisolone.us.com/ - buy prednisolone
Pokaż cały komentarz
yijldgrc 13 września 2016 21:16:29
0 0
YmnfQY <a href="http://dvfywitryqrg.com/">dvfywitryqrg</a>, [url=http://kmthzhelpkag.com/]kmthzhelpkag[/url], [link=http://poazbyovdunx.com/]poazbyovdunx[/link], http://thmtaqchqwcj.com/
Pokaż cały komentarz
nqvgvszy 23 lipca 2016 06:05:35
0 0
KRVe97 <a href="http://daoukjxoxviz.com/">daoukjxoxviz</a>, [url=http://dzmjyamhsuad.com/]dzmjyamhsuad[/url], [link=http://whlfzpdivgtk.com/]whlfzpdivgtk[/link], http://mhebiznxzreh.com/
Pokaż cały komentarz
Gość 13 sierpnia 2012 16:33:12
0 0
lobbowanie ala USA. Tylko teraz sie tym chwalą.
Pokaż cały komentarz
Dlaczego warto inwestować w towary ze zwrotów?

Dlaczego warto inwestować w towary ze zwrotów?

Zastanawiasz się nad założeniem własnego biznesu, ale nie jesteś pewien, czy na tym nie stracisz? Postaw na sprawdzony pomysł &#8211; zainwestuj w towary ze zwrotów.
Optymalizacja kosztów druku

Optymalizacja kosztów druku

Co robią pracownicy na służbowych komputerach?

Co robią pracownicy na służbowych komputerach?

Mocny smartfon Huawei P9 lite dla każdego

Mocny smartfon Huawei P9 lite dla każdego

P9 lite to telefon bardzo wszechstronny, który spełnia swoją rolę w różnorodnych warunkach. Szybki Internet? Dobre zdjęcia? Rozwiązania biznesowe? To wszystko znajdziesz w smartfonie Huawei!
pokaż więcej