4
Aleksandra Stanek 23.06.2016

Urlop, zasiłek, przerwa na karmienie... Ojcowie na rynku pracy też mają swoje prawa

Powrót do początku Pokaż wstęp

Równouprawnienie

2 z 12 Następny
Równouprawnienie

Polskie prawo pracy jasno określa równe traktowanie w zatrudnianiu bez względu na płeć. Dotyczy to także praw i przywilejów przysługujących rodzicom, czyli pracującym matkom i ojcom.

To zrównanie obojga rodziców w uprawnieniach związanych z rodzicielstwem, to całkiem nowe osiągnięcie. Mężczyznom dopiero od 2010 r. przysługują takie same prawa jak kobietom, chociażby w zakresie ochrony zatrudnienia w okresie urlopu macierzyńskiego.

Obecnie ojcowie są tak samo chronieni jak matki, a przepisy jasno mówią, że pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w czasie macierzyńskiego ani-matce, ani pracownikowi-ojcu.

Mężczyźni mogą także korzystać z innych uprawnień rodzicielskich, niemalże na tych samych zasadach, co kobiety.

Komentarze4

Popularne Najnowsze

Gość 27 czerwca 2016 14:47:21
0 0
Nie do końca prawda z zasiłkiem i urlopem macieżyńskim. Moja żona prowadzi działalność gosp, ja mam umowę o pracę i nie mogłem "przejąć" macieżyńskiego urlopu oraz zasiłku od niej.... tylko dlatego że żona nie jest zatrudniona. A przecież oboje płacimy podatki, ZUSy itd...
Pokaż cały komentarz
Dlaczego warto inwestować w towary ze zwrotów?

Dlaczego warto inwestować w towary ze zwrotów?

Zastanawiasz się nad założeniem własnego biznesu, ale nie jesteś pewien, czy na tym nie stracisz? Postaw na sprawdzony pomysł – zainwestuj w towary ze zwrotów.
Optymalizacja kosztów druku

Optymalizacja kosztów druku

Co robią pracownicy na służbowych komputerach?

Co robią pracownicy na służbowych komputerach?

Mocny smartfon Huawei P9 lite dla każdego

Mocny smartfon Huawei P9 lite dla każdego

P9 lite to telefon bardzo wszechstronny, który spełnia swoją rolę w różnorodnych warunkach. Szybki Internet? Dobre zdjęcia? Rozwiązania biznesowe? To wszystko znajdziesz w smartfonie Huawei!
pokaż więcej