9 Zbigniew Papiński 31.08.2012

Dlaczego miliarder mieszka i prowadzi swój biznes na prowincji?

Dlaczego miliarder mieszka i prowadzi swój biznes na prowincji?
przejdź do galerii

W czwartek Warren Buffett obchodził 82. urodziny. 44 miliardy dolarów dają mu trzecie miejsce w rankingu najbogatszych ludzi świata prowadzonym przez "Forbes'a".

Co może zaskakiwać, praktycznie przez całe życie Buffett mieszkał i prowadził swoje interesy w odległej Nebrasce w dość prowincjonalnym jak na amerykańskie warunki mieście Omaha. W końcu teoretycznie bardziej naturalnym adresem byłby Nowy Jork czy Waszyngton, gdzie miałby szybszy dostęp do innych finansistów i biznesmenów.

Jednak Buffett wyjaśnia - [i]Dojeżdżanie do pracy byłoby dla mnie irytujące, nawet gdyby odbywało się w całkiem przyjemnych warunkach, nawet gdybym miał kierowcę. Lubię przebywanie w domu i biurze, ale nie podoba mi się odcinek pomiędzy nimi[/i].

W niezbyt rozległym mieście Buffett jedzie samochodem do pracy zaledwie przez pięć minut.

Poza tym wyjaśnia zaletę przebywania poza zgiełkiem Wall Street - [i]Tutaj łatwo się jasno myśli. Nie przerywają ci nieistotne czynniki i szum inwestycyjny. Jeśli nie potrafisz jasno myśleć w Omaha, nie będziesz tego potrafił gdziekolwiek indziej[/i].

Samo miasto bardzo korzysta na miliarderze, który nie tylko jest dla niego fantastycznym promotorem, ale dodatkowo ściąga tysiące akcjonariuszy i obserwatorów na coroczne wiosenne walne zgromadzenia akcjonariuszy Berkshire Hathaway.

9 Co sądzisz? Zajrzyj do komentarzy

Komentarze9

Popularne Najnowsze

gvihhurwyj 29 sierpnia 2016 12:30:10
0 0
Mgs4b2 <a href="http://skwvrvqbvdwj.com/">skwvrvqbvdwj</a>, [url=http://mycknpwkralp.com/]mycknpwkralp[/url], [link=http://zwqmoxmtqyth.com/]zwqmoxmtqyth[/link], http://okocuimoipmc.com/
Pokaż cały komentarz
ksgvygkqo 16 sierpnia 2016 19:43:58
0 0
qrEkou <a href="http://pzmuiwxcznnq.com/">pzmuiwxcznnq</a>, [url=http://ogusyguncsil.com/]ogusyguncsil[/url], [link=http://kaozjrowxkfd.com/]kaozjrowxkfd[/link], http://pyvprbqmfeih.com/
Pokaż cały komentarz
onjpozqpmh 11 sierpnia 2016 12:20:54
0 0
mnGFC3 <a href="http://evtszahoaicv.com/">evtszahoaicv</a>, [url=http://jasbgoofrmoj.com/]jasbgoofrmoj[/url], [link=http://amtolbysjcxs.com/]amtolbysjcxs[/link], http://nvigrmxmaqgj.com/
Pokaż cały komentarz
asOtuiq5te 25 lipca 2016 14:02:12
0 0
http://shallaki.top/ - generic shallaki http://buycopegus.trade/ - buy copegus http://generic-propecia.eu/ - propecia
Pokaż cały komentarz
Gość 8 kwietnia 2013 14:31:49
0 0
Napisz komentarz...
Pokaż cały komentarz
Gość 2 września 2012 23:34:50
0 0
jezdza samochodami po 30 tys bo to zydzi i liczykrupy
Pokaż cały komentarz
Optymalizacja kosztów druku

Optymalizacja kosztów druku

Koszty druku w przedsiębiorstwie, włączając w nie cenę eksploatacji sprzętu, mogą pochłaniać nawet 11 proc. zysków. Niezależnie od liczby drukowanych stron każdy przedsiębiorca powinien zastanowić się nad racjonalizacją wydatków. Oszczędności mogą okazać się znaczne.
Co robią pracownicy na służbowych komputerach?

Co robią pracownicy na służbowych komputerach?

Mocny smartfon Huawei P9 lite dla każdego

Mocny smartfon Huawei P9 lite dla każdego

Rynek nieruchomości luksusowych. Oto szalone pomysły deweloperów

Rynek nieruchomości luksusowych. Oto szalone pomysły deweloperów

Co można dać milionerom, którzy mają właściwie już wszystko? Deweloperzy luksusowych nieruchomości prześcigają się w pomysłach. Helikopter na dachu, samochód w salonie i lokaj przygotowujący dziecięcy wózek na każde wezwanie - to tylko część udogodnień, na które mogą liczyć nabywcy najdroższych apartamentów.
pokaż więcej