45
Aleksandra Stanek 05.07.2016

Ile kosztuje łamanie prawa za granicą? W tych miastach lepiej uważaj...

W Dublinie jazda na gapę może kosztować nawet 13 tys. zł. Oddawanie moczu w miejscu publicznym w Rzymie może się skończyć mandatem rzędu 44,2 tys. zł!

Przed wyruszeniem w wakacyjną podróż warto sprawdzić, co grozi za nieodpowiednie zachowanie w europejskich miastach. Czy wszystko, co w Polsce jest niedozwolone, zakazane jest również w innych krajach Europy?

Sprawdź, za co może spotkać cię kosztowna kara.

Mandat za picie w miejscu publicznym

1 z 11 Następny
Mandat za picie w miejscu publicznym

fot: Tobias Abel /Flickr, licencja CC BY-SA 2.0

W wielu miejscach Europy spożywanie alkoholu w miejscu publicznym to ryzykowna zabawa. Jak wynika z zestawienia serwisu GoEuro, w Amsterdamie za takie zachowanie zapłacimy 403 zł, a w Budapeszcie nawet do 708 zł.

Piwa pod chmurką nie wypijemy w Pradze (mandat do 167 zł), w Londynie (mandat 345 zł) czy w Rzymie (mandat to 668 zł).

Niektórzy pewnie się zdziwią, że największą karę za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym zapłacimy w Madrycie – może ona wynieść nawet 2 678 zł!

Najłagodniejsze stawki za tego typu wykroczenie obowiązują nad Wisłą. W Warszawie za złamanie zakazu picia alkoholu w miejscu publicznym zapłacimy jedynie 110 zł.

Komentarze45

Popularne Najnowsze

internauta 65 7 lipca 2016 11:00:09
6 0
Najlepsze jest to że znowu wyszło że u nas jest najtaniej. Autor artykułu wręcz podkreślił że "w Warszawie za złamanie zakazu picia alkoholu w miejscu publicznym zapłacimy jedynie 110 zł" z naciskiem na jedynie no cóż kadro rządząca jest powód do podwyżek
Pokaż cały komentarz
internauta 65 7 lipca 2016 10:57:40
3 0
Najlepsze jest to że znowu wyszło że u nas jest najtaniej. Autor artykułu wręcz podkreślił że "w Warszawie za złamanie zakazu picia alkoholu w miejscu publicznym zapłacimy jedynie 110 zł" z naciskiem na jedynie no cóż kadro rządząca jest powód do podwyżek
Pokaż cały komentarz
kultura 16 lipca 2016 17:21:50
2 0
a w Niemczech możesz spokojnie piwko na ulicy popijac ....
Pokaż cały komentarz
Gosc 6 lipca 2016 01:33:27
3 1
Najlepszy komentarz wystawiaja gnojki ponizej o tym jak i gdzie sie napic/ tak jak ich przodkowie ze wschodu robili , a przy tym napaskudzic innym! Wysoka polska kultura! FE!
Pokaż cały komentarz
Andrzej 5 lipca 2016 12:39:20
2 0
Chyba autorom coś się pomyliło, przynajmniej jeśli idzie o Polskę. Ustawa "antynikotynowa" - (stawa z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych oraz ustawa z dnia 8 kwietnia 2010 r. o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych oraz ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej ) wcale nie odwołuje się do miejsc publicznych) Enumeratywnie akty te wyszczególniają jedynie określone miejsca, gdzie w przestrzeni publicznej nie można palić. Jeśli wiec zadało się sobie trud aby o tym napisać, należy zrobić to poprawnie.
Pokaż cały komentarz
W grupie siła 29 lipca 2016 17:18:34
1 0
Można pić tylko w grupie, w niedzielę jechałem poc Ic3608 w częstochowie wsiadła pijana banda młodzieży wracali z jasnej góry. Butelki przekleństwa latały po całym wagonie, pociąg opóźniony, we wrocku na bandytów czekała policja a na spóżnionych pasażerów TAKSÓWKI
Pokaż cały komentarz
Ehhhh 5 lipca 2016 12:59:58
2 1
Pani Aleksandro! W tytule jest poważny błąd! "Za granica" piszemy OSOBNO!
Pokaż cały komentarz
Gość 13 lipca 2016 16:09:28
0 0
,,zagranica" tak, ale ,,za granicą''!