105
Aleksandra Stanek 26.06.2016

Piłka i pieniądze, czyli ile zarabiają najlepsi piłkarze

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej wkraczają w 1/8 finału. Piłka zawładnęła już na dobre światem nie tylko kibiców. Sensację wywołuje wszystko, co związane jest z tą dyscypliną sportu, a przede wszystkim pieniądze, które się z nią łączą.

Emocje podgrzał niedawno Kuba Błaszczykowski, przyznając w wywiadzie dla niemieckiej gazety "Taff", że zarabia dużo, być może nawet za dużo.

- Gram tylko w piłkę nożną, nie powinienem zarabiać więcej niż lekarz czy policjant - powiedział piłkarz.

Zobacz, ile zgarniają największe gwiazdy polskiej reprezentacji, która po wygranym meczu ze Szwajcarią zapewniła już sobie grę w ćwierćfinale!

Jakub Błaszczykowski

1 z 14 Następny
Jakub Błaszczykowski

fot: PAP/Adam Warżawa

2,4 mln euro

Pomocnik reprezentacji Polski należy do najlepiej zarabiających polskich sportowców. Jak wynika z dorocznego zestawienia "Super Expressu", w ubiegłym roku zarobił 2,4 mln euro.

To nieco mniej niż w 2014 r., gdy zainkasował więcej. Błaszczykowski ma za sobą trudny okres w swojej karierze. Po ośmiu latach gry w barwach Borussii Dortmund, kłopotach z kontuzjami, został wypożyczony do włoskiej Fiorentiny.

Jednak z zarobkami sięgającym w przeliczeniu 11,7 mln zł Błaszczykowski nie jest najlepiej opłacanym polskim piłkarzem. Zobaczcie, kto zarabia więcej.

Komentarze105

Popularne Najnowsze

Gość 25 czerwca 2016 21:24:11
96 18
Kuba dzięki tobie jesteśmy tu gdzie jesteśmy teraz tak trzymaj dalej Lewy nie dorasta ci do pięt.
Pokaż cały komentarz
robert z lodzi 25 czerwca 2016 18:27:24
53 4
kubus moj ziomal z truskolasow jego rodziny robila z moimi dziadami podwaliny tej miejscowolsci,,,,,od wiekow ,,,,,nasz chlopak ,,brawo,,
Pokaż cały komentarz
Dzięki Kuba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 26 czerwca 2016 00:44:22
52 9
a na Kubę pluli prawie wszyscy ... i co?... kto kopie w gałę i wali bramy..no kto pytam Kuba!!! Kuba!!! Kuba!!! tylko Kuba i Lewy robi swoje!!! Milik na ławę i do kowala oko prostować ... z 16 i 6 metrów nie trafić do pustej bramy na takim meczu i słabo w środku! do wymiany!! .. Nawała zmień Milika..Kuba jesteś wielki!!! Lewy też super!!!
Pokaż cały komentarz
zed 26 czerwca 2016 13:32:36
2 2
Na Kubę pluli wszyscy? Chyba ty, tak samo jak teraz plujesz na Milika. Będzie ci jeszcze głupio w czwartek.
Pokaż cały komentarz
kibic realista 25 czerwca 2016 20:03:22
44 7
Gdyby nie Kuba i fart byłby koniec przygody piłką w tych ME. Cieszę się bardzo z wygranej ze Szwajcarią, obyśmy tylko nie wyczerpali przydziału fartu. Sprawdziany z Holandią i Litwą oraz dzisiejszą dogrywkę wolałbym zapomnieć. Lewy jest naprawdę lewy, na najważniejszej bla Polski imprezie nie błyszczy, forma innych też nie zachwyca poza Błaszczykowskim i bramkarzami. Trzymam kciuki żeby szczęście nas nie opuszczało, bo drabinkę mamy jak z bajki, ale .... bajki też mają swój koniec
Pokaż cały komentarz
Zuzia 25 czerwca 2016 20:49:24
36 1
Kuba jesteś super Gość- piłkarz przedni
Pokaż cały komentarz
lokomotiw 25 czerwca 2016 13:47:10
22 8
moja stara gra mi na nerwach i pewnie dlatego mój portfel jest pusty jQuery18309759403939142779_1466855120988?
Pokaż cały komentarz
Gość 25 czerwca 2016 14:40:41
5 2
czy kobieta moze z faceta zrobic milionera? - tak! ale pod warunkiem, ze wczesniej byl miliarderem! :)
Pokaż cały komentarz
Gość 25 czerwca 2016 14:25:29
14 4
Do Gość : Widziały gały co brały!!!!!!!!!!!!!