149 Aleksandra Stanek 13.08.2016

Polskie piwo w gronie najlepszych na świecie!

Polskie piwo w gronie najlepszych na świecie!
przejdź do galerii

Producenci piw rzemieślniczych rosną w siłę, co potwierdza opublikowane przez serwis businessinsider.com zestawienie 20 najlepszych piw świata. Ranking powstał na podstawie głosów użytkowników fachowego portalu RateBeer.com, którzy co roku wybierają trunki, które ich zdaniem są bezkonkurencyjne w światowej skali.

Dominują tu amerykańskie, małe browary, ale docenieni zostali także rzemieślnicy i ich piwa ze Szwecji, Belgii, Rosji czy... Polski. Tak, w rankingu 20 najlepszych piw świata znalazł się trunek warzony przez polski browar.

Od razu dodamy, że nie jest to ani Kompanii Piwowarska, ani Grupa Żywiec, ani żaden z dużych graczy na polskim rynku. Docenione przez smakoszy chmielowych trunków piwo warzy regionalny browar z Pomorza, co potwierdza zmieniające się upodobania konsumentów, którzy coraz częściej sięgają po tego typu rzemieślnicze trunki.

Co jeszcze ciekawsze, zwycięzcą zestawienia zostało piwo warzone przez grupę mnichów trapistów, dostępne tylko w ich klasztorze.

Sprawdźcie w naszej galerii, które piwo zostało okrzyknięte najlepszym na świecie i który polski browar został doceniony w tym zestawieniu.

149 Co sądzisz? Zajrzyj do komentarzy

Komentarze149

Popularne Najnowsze

zcx 13 sierpnia 2016 14:53:41
81 14
cena tego piwa z warmii w sam raz dla polaka, zważywszy ze kosztuje ponad 20pln.
Pokaż cały komentarz
uyg 13 sierpnia 2016 20:24:44
19 4
to nie jest harnas zeby sie tym ochlac
Pokaż cały komentarz
Jarek Też Prezes 13 sierpnia 2016 23:47:38
6 2
Piłem tydzień temu w Mrągowie w hotelu Mercury. Cena 14 zł. Bardzo dobre piwo. Wypiłem dwa z przyjemnością. Zwłaszcza, że piwa ogólnie nie lubię. Skusiłem się po namowie żony. Gratuluję!
Pokaż cały komentarz
Tomasz 14 sierpnia 2016 08:31:15
6 1
Piwa nie lubi ale wie które jest dobre...hehehe. To jakby weganin mówił , że ta szyneczka jest wyśmienita
Pokaż cały komentarz
aa 14 sierpnia 2016 11:32:10
7 1
Takie piwo pije się jedno, góra dwa (ma bardzo intensywny smak i dużą moc) raz na kilka tygodni albo i miesięcy. To nie jest piwo dla Januszy którzy co sobotę muszą zaaplikować sobie alkohol.
Pokaż cały komentarz
Gość 14 sierpnia 2016 12:23:22
4 1
To wypij jedno a nie 10!
Pokaż cały komentarz
Aniolek 14 sierpnia 2016 17:05:13
0 1
Dobre piwa ze względu na skomplikowany i długi proces technologiczny misi kosztować więcej niż napój piwopodobny. Róznica jest taka, że w piwie są słody, chmiel i drożdże a w napojach piwopodobnych syrop glukozowo fruktozowy, zasypy kukurydziane i niewielkie iliści słodu. Nie wspomnę już o chmielu.
Pokaż cały komentarz
heheszek 14 sierpnia 2016 19:58:52
0 0
Nie mogłeś wypić bo Imperium Prunum nie ma na rynku od dawna. Trzeba czekać na późną jesień/zimę o ile w ogóle.
Pokaż cały komentarz
kto was płodzi pisdowskie bydlęta? 14 sierpnia 2016 23:49:37
0 4
"polaka" nie stać, bo to niepiśmienny prymityw i gównojad. Tak jak ty. Natomiast Polacy chętnie kupuję to piwo z Warmii, gdyż nie zaliczają się tak jak ty do mierzwy i nie muszą na nie tak jak te śmiecie "polacy" dwie godziny pracować, ani brać jałmużny po 500 złotych na bękarty swoich samic, których sami nie potrafią utrzymać
Pokaż cały komentarz
kto was płodzi pisdowskie bydlęta? 14 sierpnia 2016 23:52:59
0 1
wiesz, ja nie bylem na Księżycu a wiem gdzie jest. Też cię to zdumiewa, buraku?Twój przykład też jest równie debilny jak ty, bo może jest weganinem od tygodnia? Albo od roku? Potrafisz to ogarnąć swoim proletariackim "mózgiem"?
Pokaż cały komentarz
Olsztyniak 13 sierpnia 2016 18:56:42
51 3
Jestem z Olsztyna. Browar Kormoran mieści się w tym zacnym mieście, wcale nawet nie na peryferiach. Co więcej nie jest to browar rzemieślniczy, tylko całkiem spory browar, który produkuje kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt gatunków piw. Bardzo dobrych piw, dodajmy. Piw smakowych raczej nie pijam, natomiast Świeże, Jasne, Krzepkie i kilka innych piw z Kormorana- jak najbardziej. Obalmy też pewien mit- półlitrowa butelka Świeżego kosztuje w sklepie w Olsztynie 4,20 zł- owszem, drożej niż Siki Korporacyjne, ale nie jest to cena specjalnie powalająca. Smakoszom polecam spróbowanie- nigdy już nie wrócicie do żadnych wielkoprzemysłowych sików doprawianych spirytusem.
Pokaż cały komentarz
Flomaster 13 sierpnia 2016 20:55:40
6 0
Świeże to absolutna pierwsza liga. Jutro będę na Mazurach i nie omieszkam skosztować.
Pokaż cały komentarz
kosa 14 sierpnia 2016 11:00:47
3 0
Dla mnie najlepsze Warmińskie Rewolucje
Pokaż cały komentarz
olsztyniak 14 sierpnia 2016 16:08:17
1 2
ORKISZOWE super piwo z kormorana ale i inne są bardzo dobre
Polecam jak inni którzy mieli okazję skosztować warmińskich trunków.
Pokaż cały komentarz
cc 14 sierpnia 2016 16:44:05
1 1
Mam w piwnicy 3 skkrzynki but.po Koromoranach-but.są niezwrotne ,niestety.Ze 2-3 lata temu pijałem ich piwa .Najczęściej Krzepki i świeże>Ale jednak piwo po 4 zł but.a nawet po 4,4 zł za but.Krzepkiego dziś to przesada.I mam na myśli zarobki w PL.Bo przecież na Mazurach pensje do 2tys.to czesto norma.Za 2 dychy masz tylko 5piw ...albo półliterka np Żytka ;)
Pokaż cały komentarz
qagbn 14 sierpnia 2016 17:28:30
0 1
cc - to kup se "żyto" i przestań biadolić . Piwa nie pije się po to by się nim uwalić tylko by się nim delektować , zwłaszcza po ciężkim i gorącym dniu , nic nigdy nie smakuje lepiej niż butelka , góra dwie porządnego browara :)
Pokaż cały komentarz
Wygnaniec na jebana warmie 14 sierpnia 2016 18:07:44
1 4
Piwo dobre ale miasto hujowe jak cała warmia
Pokaż cały komentarz
Tomek 14 sierpnia 2016 22:33:04
1 1
Fakt praktycznie wszystkie wyroby Kormorana to absolutnie pierwsza liga, zawsze u znajomego, który prowadzi pub zamawiam te piwa. Fakt droższe niż konkurencja, ale o jakiej konkurencji tu mówić - nie porównujmy piwa z Kormorana do wyrobu piwopodobnego. Spróbujcie Warmińskie Rewolucje jeśli będziecie mogli
Pokaż cały komentarz
Patryk 26 września 2016 17:01:37
1 0
Potwierdzam, Jestem z IŁAWY, woj. warmińsko-mazurskie. I również regularnie smakuję świeże z olsztyńskiego browaru Kormoran. Polecam. Rewelacja. Szkoda tylko, że nie mają już w swojej ofercie rześkiego. Wie ktoś dlaczego!? Pozdrawiam prawdziwych smakoszy piwa!
Pokaż cały komentarz
Zbyniek 13 sierpnia 2016 15:27:39
53 14
HM, piwa polskie zawsze były w gronie najlepszych na świecie, to nie jest nowość a ze akurat to piwo, to jeszcze lepiej.
Pokaż cały komentarz
marta 13 sierpnia 2016 16:42:42
11 18
Pokaż cały komentarz
Ukryty ze względu na zbyt dużą ilość negatywnych ocen. Pokaż
Mieciu 14 sierpnia 2016 12:40:06
6 1
Wolę belgijskie!
Pokaż cały komentarz
rantul 13 sierpnia 2016 14:51:56
63 41
klamstwo - skoro nie stoi obok lecha w biedronce i argusa w lidlu to znaczy ze nie jest najlepsze, polacy wiedza co najlepsze i badziewia nie kupuja.
Pokaż cały komentarz
moczymorda 13 sierpnia 2016 21:36:29
7 4
argus to mocz
Pokaż cały komentarz
Gość 14 sierpnia 2016 00:26:52
4 11
Pokaż cały komentarz
Ukryty ze względu na zbyt dużą ilość negatywnych ocen. Pokaż
Marianna 14 sierpnia 2016 03:08:46
3 1
Proponuję zajrzeć do Żabki, a tam Miłosław Pilzner, najlepsze piwo dolnej fermentacji z ubiegłorocznych chmielaków i cały czas w jakiejś promocji
Pokaż cały komentarz
Gość 14 sierpnia 2016 12:23:43
3 5
przydał by się jeszcze zimny Jareczek i Antoś może zapanowała by normalność
Pokaż cały komentarz
asdgfgh 14 sierpnia 2016 17:32:02
1 0
Przydałoby się też coś zimnego na głowę dla ciebie buraku. Jak bardzo można nienawidzić ludzi i żyć tym zawsze i wszędzie ? Gdyby twoi idole rządzili jak zaPOwiadali to rządziliby dalej. Woleli załatwiać sobie synekurki a kraj prowadzić do "d .. i kamieni kupy" . Pretensje do swoich idoli siermięgo.
Pokaż cały komentarz
iGOSC 14 sierpnia 2016 19:43:12
1 2
Jesli Lidl, czy Biedronka cie zniesmaczaja, to zaraz zmienisz zdanie. U mnie do Lidla po dobra, ale niedroga whisky przyjezdzaja goscie takimi furami, ktorych w polsce nigdy nie zobaczysz. Nie dawalem temu wiary, dopoki sam nie sprobowalem. Mowie o angli, rzecz jasna.
Pokaż cały komentarz
dotarło śmieciu? 14 sierpnia 2016 23:59:00
0 0
Masz rację! Oczywiście,ze "polacy" wiedzą. To niepiśmienne, prymitywne, głupie katolickie bydło pija, denaturat, jabole i inne szczyny. Piwo, o którym mowa robione jest dla Polaków. Tych, którzy ze swoich podatków utrzymują wasze bękarty
Pokaż cały komentarz
Leon z Warmii 13 sierpnia 2016 18:39:21
25 4
Autorce tej informacji nic już nie Pomorze. Cierpi na nieuleczalny idyotyzm geograficzny.
Pokaż cały komentarz
greg124 13 sierpnia 2016 16:19:11
36 19
A w reklamie było że to hineken jest prawdopodobnie najlepszym piwem na świecie
Pokaż cały komentarz
Gość 14 sierpnia 2016 12:10:48
3 0
Ja prawdopodobnie dostanę podwyżkę przed 2020
Pokaż cały komentarz
Tomasz 14 sierpnia 2016 08:25:30
3 1
Carlsberg a nie heineken
Pokaż cały komentarz
Pi w O 16 sierpnia 2016 09:28:46
0 0
Nie Hineken a Casbelrk :)
Pokaż cały komentarz
Gość 13 sierpnia 2016 14:45:03
38 23
Amerykański badziew.