57
AWLO 07.08.2016

Rynek nieruchomości luksusowych. Oto szalone pomysły deweloperów

Deweloperzy luksusowych nieruchomości dbają, aby niemal wszystkie wymagania lokatorów były spełniane przez obsługę pracującą na miejscu. Obsługą budynku nierzadko zajmuje się aż kilkadziesiąt osób. Są to między innymi odźwierni, recepcjoniści, parkingowi, konsjerże, gosposie, opiekunki dla dzieci i zwierząt, światowej klasy kucharze, kelnerzy, a nawet sommelierzy. Mieszkańcy mają więc nieruchomość na własność, ale obsługa budynku ma o nich dbać, jak w najlepszych hotelach.

Jednak obsługa z najwyższej półki, baseny, spa i siłownie w apartamentowcach nikogo już nie dziwią. Deweloperzy nieruchomości prześcigają się więc w pomysłach na nowe udogodnienia dla milionerów. Lion's Bank sprawdził na jakie innowacje mogą liczyć najbogatsi kupując luksusowe mieszkania.

1 z 10 Następny

fot: 66e11th.com

Witamina z kranu

Mieszkańcy loftów na nowojorskiej jedenastej ulicy kąpią się w wodzie wzbogaconej witaminą C. Niektórzy spekulują, że dodawany jest do niej również wyciąg z aloesu. Pod drewniane podłogi natomiast podłożono korek, który ma pozytywnie wpływać na postawę spacerujących po mieszkaniu lokatorów. Do mieszkania doprowadzane jest też filtrowane powietrze, a system oświetlenia - jak zachwala deweloper - ma za zadanie pobudzać z rana, a wieczorem przygotowywać ciało do spoczynku.

Za wykończoną i wyposażoną w najwyższym standardzie nieruchomość o powierzchni około 370 m2 (całe piętro) trzeba zapłacić 8,95 mln dolarów, czyli obecnie równowartość prawie 36 mln zł.

Komentarze57

Popularne Najnowsze

((( 7 sierpnia 2016 21:29:21
56 8
Złote klatki ;) :P
Pokaż cały komentarz
www 8 sierpnia 2016 09:05:25
1 1
kawalerki w blokach to też klatki
Pokaż cały komentarz
Gość 7 sierpnia 2016 21:15:30
32 11
za co te gnoje mają tyle kasyjQuery18309169417817456282_1470597224087?
Pokaż cały komentarz
j24 8 sierpnia 2016 07:55:42
7 1
Na pewno za pisanie sfrustrowanych komentarzy w WP.
Pokaż cały komentarz
lech walesa 8 sierpnia 2016 12:49:16
6 1
mnie kiedyś pierdoolnął prund i dostałem taką drgawe że przeniosło mnie przez płot, gdy upadłem ludzie podnieśli mnie na rękach i tak nieśli aż stałem się milionerem na ich garbach.
Pokaż cały komentarz
Gość 26 grudnia 2016 18:40:53
0 0
Wszyscy oni nanaszy garbach a my cieszymy siez ich slubow i zakupow
Pokaż cały komentarz
Gość 8 sierpnia 2016 07:14:34
20 3
Ja bym kupil dywan i powiesil na scianie!! Kto bogatemu zabroni?
Pokaż cały komentarz
tom 9 sierpnia 2016 20:29:47
1 0
na suficie lepiej wygląda :)
Pokaż cały komentarz
Ojciec 8 sierpnia 2016 08:19:29
17 3
No super, jako ciekawostka, pada jednak pytanie - po co?
Spotykam czasami takich gości " z kasą" - żenada. Osobiście mieszkam i podróżuję pewnie za ułamek ich kwot, ale jestem wolny. Nic nie MUSZĘ, z nikim się nie ścigam na buty za 10 000, Nikt mi nie wciska ciemnoty że koszula jaką noszę jest passe a hotel to marne 3 gwiazdki i to obciach w takim mieszkać. Owszem, przydało by się więcej pieniędzy, tych nigdy za wiele, ale... no właśnie, czy aby na pewno?
Pokaż cały komentarz
wee 8 sierpnia 2016 08:34:06
4 4
Wole mieszkać w *****. Ponieważ po pierwsze...., po drugie i po trzecie. Też nic nie muszę. A ty się tak pocieszaj :) Nam to służy, że jesteś zadowolony, bo nie siejesz fermentu.
Pokaż cały komentarz
Gość 26 grudnia 2016 18:42:34
0 0
Chcialbys jak oni slysze to
Pokaż cały komentarz
mitnick 8 sierpnia 2016 08:10:24
15 2
Vanitas vanitatum et omnia vanitas.
Pokaż cały komentarz
j24 8 sierpnia 2016 07:52:25
9 2
"Pod drewniane podłogi natomiast podłożono korek, który ma pozytywnie wpływać na postawę spacerujących po mieszkaniu lokatorów. Do mieszkania doprowadzane jest też filtrowane powietrze, a system oświetlenia - jak zachwala deweloper - ma za zadanie pobudzać z rana, a wieczorem przygotowywać ciało do spoczynku." - no, jeśli to ma być synonimem megaluksusu to autor tych wypocin chyba mieszka w namiocie na wysypisku odpadów atomowych. Owszem, to są niestandardowe rozwiązania, ale z luksusem mają tyle wspólnego co kaszanka z kawiorem. Zakupy do zrealizowania tego "przepychu" można zrobić w każdym markecie budowlanym a instalację wykona przeciętny Zenek - złota rączka.
Pokaż cały komentarz
llllll 8 sierpnia 2016 08:18:36
1 1
Mozesz kupic sobie telefon i iphone. i właśnie w takich kategoriach to działa.
Pokaż cały komentarz
andrzej 8 sierpnia 2016 13:22:38
0 0
Masz racje,ale w USA kupujacy to laicy , nie maja pojecia o niczym a korek jest chwytem reklamowym ,za to placa Ci co okradli innych na grube miliony.
Pokaż cały komentarz
Z urlopu_ 9 sierpnia 2016 10:05:22
4 0
Cyt... "Niejedyne udogodnienie" - pisze się osobno...!!!
czy ktoś z piszących te artykuły ma maturę?
Wydaje mi się że nie .....Żałosne..piszecie o abstrakcyjnych tematach a sami wymagacie edukacji pismaki..Banda niedouczonych grafomanów...!!!!!!!!
Pokaż cały komentarz
Gość 19 grudnia 2016 08:40:10
0 0
a ty co maturą się chwalisz ? Chylińska nie ma i lepiej śpiewa i zarabia niż ty hahaha