251 Zbigniew Papiński 13.08.2012

"Wpłaciłam do Alpen Gold" - szokująca naiwność klientów

przejdź do galerii

W poniedziałek spółka Amber Gold opublikowała oficjalny komunikat (pełna treść w galerii poniżej), w którym informuje, że kończy działalność i równocześnie zapewnia, że zwróci klientom wszystkie środki z należnymi odsetkami.

Jednak sama deklaracja nie wystarczy i coraz więcej osób zaczyna wątpić, że odzyska swoje pieniądze.

Tymczasem media przedstawiają przypadki szokującej naiwności klientów.

"Głos Wielkopolski" prezentuje 57-letnią poznaniankę, która po sprzedaży kawalerki ulokowała w dwóch parabankach: Amber Gold i Finroyal aż 200 tysięcy złotych. Według poznanianki jej lokaty zostały założone w... Alpen Gold ([i]marka czekolady należąca do Kraft Foods[/i]).

Jak mówi:-[i] Była bardzo miła obsługa. Od razu częstowano mnie kawką, ciastkami[/i].

Kobieta przyznała, że z nikim nie konsultowała swojej decyzji -[i] Nie chciałam, aby rodzina wiedziała, ile mam oszczędności[/i].

Z kolei "Gazeta Wyborcza" przedstawia pewną szczeciniankę, która ulokowała w Amber Gold aż 400 tysięcy złotych.

-[i] Z dwóch mniejszych lokat, które założyłam w styczniu, dostałam pieniądze. Po kilkanaście tysięcy złotych. To mnie przekonało. Jestem takim bankowym ciułaczem. Całe życie oszczędzałam, nigdzie nie jeździłam, nie wydawałam.[/i] - wyjaśniała w "Gazecie."

251 Co sądzisz? Zajrzyj do komentarzy

Komentarze251

Popularne Najnowsze

Gość 13 sierpnia 2012 16:14:58
40 0
gdyby powiązania z Amber Gold miała Marta Kaczyńska to już dawno by się tym zainteresowała prokuratura ale ,że tam pracuje synalek tuska to ciszaaaa
Pokaż cały komentarz
Amarena 13 sierpnia 2012 15:53:03
39 2
Ja wpłaciłam w PKO BP na fundusze, bo mnie pani z banku namówiła i też straciłam kupę kasy i nikogo to nie obchodzi , to legalne jest takie okradanie ludzi. Też mam żal ale co mogę zrobić resztki pieniędzy leżą dalej na funduszach aż całkiem znikną chyba...Bank Polski okrada mnie w żywe oczy a ja jestem bezradna.
Pokaż cały komentarz
Gość 14 stycznia 2014 22:11:24
2 1
nie bezradna tylko głupia i naiwna....
Pokaż cały komentarz
Gość 30 stycznia 2014 21:05:07
2 0
inwestowanie droga Amareno wiąże się z ryzykiem inwestycyjnym i o tym każdy nawet potencjalny inwestor jest informowany ( wymogi prawne) ; nadto ilość nabytych jednostek uczestnictwa w wybranym funduszu inwestycyjnym jest taka sama od nabycia , aż do momentu odkupienia - zmienia się tylko ich wycenna; nabytych za powierzone środki jednostek ubyć nie może , nie ma takiej możliwości - co do wyceny proponuję śledzić wartość rejestru i wycofać się z inwestycji kiedy już przyniesie widoczny zysk ( ważne - wzrost wartości jednostek nie zmienia się znacząco z dnia na dzień , czasem alokowane środki muszą popracować i kilkanaście lat abyśmy byli z inwestycji zadowoleni .
Pokaż cały komentarz
Gość 13 sierpnia 2012 14:53:48
33 0
i po ch****j oszczędzać całe życie na dupie przesiedziała i teraz ani wczasów ani pieniędzy. bez sens w kit. lepiej jednak nie mieć pieniędzy :)
Pokaż cały komentarz
Gość 13 sierpnia 2012 14:49:43
29 1
"Kobieta przyznała, że z nikim nie konsultowała swojej decyzji - Nie chciałam, aby rodzina wiedziała, ile mam oszczędności." -- bardzo ci dobrze !! hahah
Pokaż cały komentarz
Gość 13 sierpnia 2012 14:45:17
26 0
powinni zmienic nazwe na Amba Gold
Pokaż cały komentarz
Sławek 13 sierpnia 2012 15:07:55
26 1
Ludziska POwiedzcie dlaczego oba tuski jeszcze nie siedzą razem ze swymi psami halickimi,niesiołami,pali-kmiotami,grasiami itd ?
Pokaż cały komentarz
Gość 13 sierpnia 2012 14:48:52
19 0
nie ma jak w skarpecie !
Pokaż cały komentarz
Pokaż więcej komentarzy
Dlaczego warto inwestować w towary ze zwrotów?

Dlaczego warto inwestować w towary ze zwrotów?

Zastanawiasz się nad założeniem własnego biznesu, ale nie jesteś pewien, czy na tym nie stracisz? Postaw na sprawdzony pomysł – zainwestuj w towary ze zwrotów.
Optymalizacja kosztów druku

Optymalizacja kosztów druku

Co robią pracownicy na służbowych komputerach?

Co robią pracownicy na służbowych komputerach?

Mocny smartfon Huawei P9 lite dla każdego

Mocny smartfon Huawei P9 lite dla każdego

P9 lite to telefon bardzo wszechstronny, który spełnia swoją rolę w różnorodnych warunkach. Szybki Internet? Dobre zdjęcia? Rozwiązania biznesowe? To wszystko znajdziesz w smartfonie Huawei!
pokaż więcej