251 Zbigniew Papiński 13.08.2012

"Wpłaciłam do Alpen Gold" - szokująca naiwność klientów

przejdź do galerii

W poniedziałek spółka Amber Gold opublikowała oficjalny komunikat (pełna treść w galerii poniżej), w którym informuje, że kończy działalność i równocześnie zapewnia, że zwróci klientom wszystkie środki z należnymi odsetkami.

Jednak sama deklaracja nie wystarczy i coraz więcej osób zaczyna wątpić, że odzyska swoje pieniądze.

Tymczasem media przedstawiają przypadki szokującej naiwności klientów.

"Głos Wielkopolski" prezentuje 57-letnią poznaniankę, która po sprzedaży kawalerki ulokowała w dwóch parabankach: Amber Gold i Finroyal aż 200 tysięcy złotych. Według poznanianki jej lokaty zostały założone w... Alpen Gold ([i]marka czekolady należąca do Kraft Foods[/i]).

Jak mówi:-[i] Była bardzo miła obsługa. Od razu częstowano mnie kawką, ciastkami[/i].

Kobieta przyznała, że z nikim nie konsultowała swojej decyzji -[i] Nie chciałam, aby rodzina wiedziała, ile mam oszczędności[/i].

Z kolei "Gazeta Wyborcza" przedstawia pewną szczeciniankę, która ulokowała w Amber Gold aż 400 tysięcy złotych.

-[i] Z dwóch mniejszych lokat, które założyłam w styczniu, dostałam pieniądze. Po kilkanaście tysięcy złotych. To mnie przekonało. Jestem takim bankowym ciułaczem. Całe życie oszczędzałam, nigdzie nie jeździłam, nie wydawałam.[/i] - wyjaśniała w "Gazecie."

251 Co sądzisz? Zajrzyj do komentarzy

Komentarze251

Popularne Najnowsze

Gość 13 sierpnia 2012 16:14:58
40 0
gdyby powiązania z Amber Gold miała Marta Kaczyńska to już dawno by się tym zainteresowała prokuratura ale ,że tam pracuje synalek tuska to ciszaaaa
Pokaż cały komentarz
Amarena 13 sierpnia 2012 15:53:03
39 2
Ja wpłaciłam w PKO BP na fundusze, bo mnie pani z banku namówiła i też straciłam kupę kasy i nikogo to nie obchodzi , to legalne jest takie okradanie ludzi. Też mam żal ale co mogę zrobić resztki pieniędzy leżą dalej na funduszach aż całkiem znikną chyba...Bank Polski okrada mnie w żywe oczy a ja jestem bezradna.
Pokaż cały komentarz
Gość 14 stycznia 2014 22:11:24
2 1
nie bezradna tylko głupia i naiwna....
Pokaż cały komentarz
Gość 30 stycznia 2014 21:05:07
2 0
inwestowanie droga Amareno wiąże się z ryzykiem inwestycyjnym i o tym każdy nawet potencjalny inwestor jest informowany ( wymogi prawne) ; nadto ilość nabytych jednostek uczestnictwa w wybranym funduszu inwestycyjnym jest taka sama od nabycia , aż do momentu odkupienia - zmienia się tylko ich wycenna; nabytych za powierzone środki jednostek ubyć nie może , nie ma takiej możliwości - co do wyceny proponuję śledzić wartość rejestru i wycofać się z inwestycji kiedy już przyniesie widoczny zysk ( ważne - wzrost wartości jednostek nie zmienia się znacząco z dnia na dzień , czasem alokowane środki muszą popracować i kilkanaście lat abyśmy byli z inwestycji zadowoleni .
Pokaż cały komentarz
Gość 13 sierpnia 2012 14:53:48
33 0
i po ch****j oszczędzać całe życie na dupie przesiedziała i teraz ani wczasów ani pieniędzy. bez sens w kit. lepiej jednak nie mieć pieniędzy :)
Pokaż cały komentarz
Gość 13 sierpnia 2012 14:49:43
29 1
"Kobieta przyznała, że z nikim nie konsultowała swojej decyzji - Nie chciałam, aby rodzina wiedziała, ile mam oszczędności." -- bardzo ci dobrze !! hahah
Pokaż cały komentarz
Gość 13 sierpnia 2012 14:45:17
26 0
powinni zmienic nazwe na Amba Gold
Pokaż cały komentarz
Sławek 13 sierpnia 2012 15:07:55
26 1
Ludziska POwiedzcie dlaczego oba tuski jeszcze nie siedzą razem ze swymi psami halickimi,niesiołami,pali-kmiotami,grasiami itd ?
Pokaż cały komentarz
Gość 13 sierpnia 2012 14:48:52
19 0
nie ma jak w skarpecie !