Skomentuj Jacek Bereźnicki 21.12.2010

Test BMW X3 2.0d

We francuskim miesięczniku L'Automobile Magazine przetestowano nowe BMW X3 w wersji z dwulitrowym dieslem o mocy 184 KM. Nowe X3, produkowane teraz w USA razem z modelami X5 i X6, zauważalnie urosło, przede wszystkim znacznie poprawiła się ilość miejsca dla pasażerów z tyłu. Jakość materiałów i precyzja wykończenia nie odbiegają teraz od większych braci - były to istotne wady poprzedniej wersji.

Jeśli mówimy o wadach, to największą z nich był bardzo niski komfort resorowania poprzedniej X-trójki. Auto bardzo pewnie się prowadziło, ale odbywało się to kosztem bardzo twardego resorowania. Nowy model oferuje pod tym względem wielką poprawę - nadal prowadzi się dynamicznie, ale komfort jest taki, jakiego można oczekiwać po tego typu samochodzie.

Na pochwałę zasługuje podstawowy w gamie silnikowej dwulitrowy diesel, który znakomicie radzi sobie z masą ponad 1700 kg zapewniając bardzo dobre osiągi przy umiarkowanym spalaniu, choć kosztem nieco zbyt natarczywego dźwięku czterocylindrowca przy wyprzedzaniu.

Komentarze

Członkostwo w UE? O nie, dziękujemy. Tylko co szósty Norweg chce do Europy

Członkostwo w UE? O nie, dziękujemy. Tylko co szósty Norweg chce "do Europy"

20 lat po ostatnim referendum w sprawie wejścia do Unii Europejskiej w Norwegii, idea ta jest odrzucana przez przytłaczającą większość obywateli tego kraju. Jak wynika z ostatnich sondaży, odsetek przeciwników akcesji do UE jest wyższy niż kiedykolwiek wcześniej.
Lego zabrało swoim pracownikom biurka

Lego zabrało swoim pracownikom biurka

Polskie firmy podpisały kosmiczne umowy. Będą nowe miejsca pracy?

Polskie firmy podpisały kosmiczne umowy. Będą nowe miejsca pracy?

Milion złotych za wykład Clinton. I to w promocji

Milion złotych za wykład Clinton. I to w promocji

Gwiazdy polityki zazdroszczą gwiazdom muzyki. Dlatego za swoje występy żądają opłat jak za koncert Madonny. I mają podobne zachcianki.
pokaż więcej