Skomentuj Jacek Bereźnicki 21.12.2010

Test BMW X3 2.0d

We francuskim miesięczniku L'Automobile Magazine przetestowano nowe BMW X3 w wersji z dwulitrowym dieslem o mocy 184 KM. Nowe X3, produkowane teraz w USA razem z modelami X5 i X6, zauważalnie urosło, przede wszystkim znacznie poprawiła się ilość miejsca dla pasażerów z tyłu. Jakość materiałów i precyzja wykończenia nie odbiegają teraz od większych braci - były to istotne wady poprzedniej wersji.

Jeśli mówimy o wadach, to największą z nich był bardzo niski komfort resorowania poprzedniej X-trójki. Auto bardzo pewnie się prowadziło, ale odbywało się to kosztem bardzo twardego resorowania. Nowy model oferuje pod tym względem wielką poprawę - nadal prowadzi się dynamicznie, ale komfort jest taki, jakiego można oczekiwać po tego typu samochodzie.

Na pochwałę zasługuje podstawowy w gamie silnikowej dwulitrowy diesel, który znakomicie radzi sobie z masą ponad 1700 kg zapewniając bardzo dobre osiągi przy umiarkowanym spalaniu, choć kosztem nieco zbyt natarczywego dźwięku czterocylindrowca przy wyprzedzaniu.

Komentarze

Duże zmiany w polskich gminach. Będą musiały rozliczać podatek VAT

Duże zmiany w polskich gminach. Będą musiały rozliczać podatek VAT

Wyrok TSUE będzie finansowo korzystny dla gmin. Spadną koszty działalności w związku z odliczaniem podatku VAT, bo wszystko będzie się odbywać w ramach jednego podatnika.
Afera w Microsoft. Chodzi o... mleko

Afera w Microsoft. Chodzi o... mleko

Były szef Fedu: Bankierzy powinni siedzieć w więzieniu

Były szef Fedu: "Bankierzy powinni siedzieć w więzieniu"

Pociągi PKP Intercity zmienią nazwy

Pociągi PKP Intercity zmienią nazwy

Przewoźnik szuka nowych nazw dla dziesięciu połączeń. Propozycje znalazły się na stronie internetowej firmy.
pokaż więcej