Skomentuj Jacek Bereźnicki 21.12.2010

Test BMW X3 2.0d

We francuskim miesięczniku L'Automobile Magazine przetestowano nowe BMW X3 w wersji z dwulitrowym dieslem o mocy 184 KM. Nowe X3, produkowane teraz w USA razem z modelami X5 i X6, zauważalnie urosło, przede wszystkim znacznie poprawiła się ilość miejsca dla pasażerów z tyłu. Jakość materiałów i precyzja wykończenia nie odbiegają teraz od większych braci - były to istotne wady poprzedniej wersji.

Jeśli mówimy o wadach, to największą z nich był bardzo niski komfort resorowania poprzedniej X-trójki. Auto bardzo pewnie się prowadziło, ale odbywało się to kosztem bardzo twardego resorowania. Nowy model oferuje pod tym względem wielką poprawę - nadal prowadzi się dynamicznie, ale komfort jest taki, jakiego można oczekiwać po tego typu samochodzie.

Na pochwałę zasługuje podstawowy w gamie silnikowej dwulitrowy diesel, który znakomicie radzi sobie z masą ponad 1700 kg zapewniając bardzo dobre osiągi przy umiarkowanym spalaniu, choć kosztem nieco zbyt natarczywego dźwięku czterocylindrowca przy wyprzedzaniu.

Komentarze

Korea Północna:  To nie my zaatakowaliśmy Sony

Korea Północna: "To nie my zaatakowaliśmy Sony"

Korea Północna chce wspólnego śledztwa w sprawie ataku hakerskiego na Sony Pictures. Pjongjang wzywa USA do przeprowadzenia wspólnego dochodzenia i stanowczo zaprzecza jakoby stał za włamaniem do
Krach finansowy zakonu franciszkanów. Watykan podejmuje kroki

Krach finansowy zakonu franciszkanów. Watykan podejmuje kroki

Nowe sankcje UE rzucą Rosję na kolana? Minister ostrzega

Nowe sankcje UE rzucą Rosję na kolana? Minister ostrzega

Putin do biznesu: Pomożecie?

Putin do biznesu: "Pomożecie?"

Rosyjskie media zastanawiają się na ile wczorajsze spotkanie prezydenta z biznesmenami okaże się pomocne w ustabilizowaniu sytuacji finansowej kraju. Władimir Putin rozmawiał z przedstawicielami
pokaż więcej