Skomentuj Jacek Bereźnicki 21.12.2010

Test BMW X3 2.0d

We francuskim miesięczniku L'Automobile Magazine przetestowano nowe BMW X3 w wersji z dwulitrowym dieslem o mocy 184 KM. Nowe X3, produkowane teraz w USA razem z modelami X5 i X6, zauważalnie urosło, przede wszystkim znacznie poprawiła się ilość miejsca dla pasażerów z tyłu. Jakość materiałów i precyzja wykończenia nie odbiegają teraz od większych braci - były to istotne wady poprzedniej wersji.

Jeśli mówimy o wadach, to największą z nich był bardzo niski komfort resorowania poprzedniej X-trójki. Auto bardzo pewnie się prowadziło, ale odbywało się to kosztem bardzo twardego resorowania. Nowy model oferuje pod tym względem wielką poprawę - nadal prowadzi się dynamicznie, ale komfort jest taki, jakiego można oczekiwać po tego typu samochodzie.

Na pochwałę zasługuje podstawowy w gamie silnikowej dwulitrowy diesel, który znakomicie radzi sobie z masą ponad 1700 kg zapewniając bardzo dobre osiągi przy umiarkowanym spalaniu, choć kosztem nieco zbyt natarczywego dźwięku czterocylindrowca przy wyprzedzaniu.

Komentarze

Kredyt jest po to, żeby go spłacać. Ministrowie grają na nastrojach

"Kredyt jest po to, żeby go spłacać. Ministrowie grają na nastrojach"

Kredyt jest po to, żeby go spłacać - przypomina prof. Jerzy Hausner. Członek Rady Polityki Pieniężnej ocenia, że gotowość banków do renegocjacji warunków spłaty kredytów we frankach wobec nieoczekiwanego umocnienia się szwajcarskiej waluty stanowi właściwą i wystarczającą odpowiedź na zaniepokojenie kredytobiorców wysokością rat.
Biedronka wchodzi na rynek prasy. Będzie mieć własny... tygodnik opinii

Biedronka wchodzi na rynek prasy. Będzie mieć własny... tygodnik opinii

Oskładkowane umowy zlecenia zaszkodzą wszystkim?

Oskładkowane umowy zlecenia zaszkodzą wszystkim?

Grabarczyk odniósł się do dymisji Włodarskiego. Minister twierdzi, że nie chodzi o sprawę A2

Grabarczyk odniósł się do dymisji Włodarskiego. Minister twierdzi, że nie chodzi o sprawę A2

Zaskakująca deklaracja ministra sprawiedliwości. Cezary Grabarczyk twierdzi, że nie ma związku między dymisją szefa Służby Więziennej a sprawą opisaną przez "Newsweek". Chodzi o zarzuty skierowania do budowy
pokaż więcej