Ryszard Petru: Nie jest łatwo walczyć z systemem

Ryszard Petru: Nie jest łatwo walczyć z systemem

Nie pójdę na kompromisy, jeśli miałoby tak się stać, wolę się wycofać - zapowiada szef NowoczesnaPL.
Nie będziemy podpalać NFZ. Ryszard Petru o reformie systemu ochrony zdrowia

"Nie będziemy podpalać NFZ". Ryszard Petru o reformie systemu ochrony zdrowia

- Wciąż siedzimy w myśleniu post-peerelowskim: zawsze było za darmo, musi być za darmo. Czas z tym skończyć - mówi szef stowarzyszenia NowoczesnaPL.
Tomasz Czapliński: Na rynku start-upów mamy do czynienia z bańką

Tomasz Czapliński: Na rynku start-upów mamy do czynienia z bańką

- To co się dzieje na rynku start-upów sprawia, że pieniądze są przepalane - ocenia Tomasz Czapliński ze SpeedUp Group.
Podręczniki do przedsiębiorczości do poprawki. Wolnorynkowcy piszą własny

Podręczniki do przedsiębiorczości do poprawki. Wolnorynkowcy piszą własny

- Recenzentami książek do ekonomii bywają poloniści - mówi Anna Gruhn z Instytutu Edukacji Ekonomicznej im. Ludwiga von Misesa.
Ewa Minge idzie na giełdę. Nikt mi niczego nie zafundował. Każde ziarenko mojej marki wypracowałam sama

Ewa Minge idzie na giełdę. "Nikt mi niczego nie zafundował. Każde ziarenko mojej marki wypracowałam sama"

Ewa Minge to jedna z najbardziej znanych polskich projektantek. Jako pierwsza Polka została zaproszona na pokaz na Schodach Hiszpańskich w Rzymie, podczas prestiżowej imprezy "Donna sotto le Stell".
Tomasz Sadlik: z frankami miało być tak pięknie. A wprowadzono nas w błąd

Tomasz Sadlik: z frankami miało być tak pięknie. A wprowadzono nas w błąd

Problem polega na tym, że banki nie chcą z nami rozmawiać. Pani z banku, która przedstawiła mi symulację kredytu, według której w przypadku franków szwajcarskich przez 30 lat będę płacił o 400 zł
Wykup menadżerski po polsku. Jak Gembicki kupił CDP.pl od CD Projekt

Wykup menadżerski po polsku. Jak Gembicki kupił CDP.pl od CD Projekt

Przez lata pracował w CD Projekcie, by ostatecznie kupić jego część. Pod koniec zeszłego roku przejął od wydawcy "Wiedźmina" sklep cdp.pl oraz firmę zajmującą się dystrybucją gier i filmów. O to skąd wpadł na pomysł wykupu menadżerskiego i jakie są jego dalsze plany rozmawiamy z Michałem Gembickim, prezesem cdp.pl.
Krzanowski: przedsiębiorcy narzekający na Polskę to frustraci

Krzanowski: przedsiębiorcy narzekający na Polskę to frustraci

- Jeśli ktoś dzisiaj narzeka, że pensja minimalna jest na zbyt wysokim poziomie, to niech sam idzie i żyje za tę pensję - mówi Wirtualnej Polsce jeden z najbogatszych Polaków Jerzy Krzanowski. Krytykuje on organizacje pracodawców, które walczą o najniższe wyznaczenie minimalnej krajowej czy lobbują za utrzymaniem umów śmieciowych.
Arabia Saudyjska, kraj ropą i złotem płynący. Czy polskie firmy skorzystają z szansy?

Arabia Saudyjska, kraj ropą i złotem płynący. Czy polskie firmy skorzystają z szansy?

Arabia Saudyjska jest największą gospodarką w regionie, która na inwestycje w najbliższym czasie wyda miliardy dolarów. To szansa na gigantyczne kontrakty dla polskich firm budowlanych.
Zadane.pl polskim gigantem w internecie. Mają aż 40 mln użytkowników

Zadane.pl polskim gigantem w internecie. Mają aż 40 mln użytkowników

Polski startup Zadane.pl został największym polskim serwisem internetowym w historii. W styczniu odwiedziło go aż 40 milionów unikalnych użytkowników. I liczba ta ciągle rośnie. Jeszcze cztery miesiące temu internautów było o 10 mln mniej. O tym, kiedy stuknie 100 mln UU, kogo i dlaczego zatrudnia teraz Zadane.pl oraz jak zmonetyzować taki ogrom użytkowników Biztok.pl rozmawia z prezesem i współzałożycielem serwisu Michałem Borkowskim.
TVP ma problem. Musi pilnie wydać miliony. Programy na żywo zagrożone

TVP ma problem. Musi pilnie wydać miliony. Programy na żywo zagrożone

O tym, dlaczego "Czas honoru" nie jest "Grą o tron", a TVP niemiecką telewizją, rozmawiamy z prezesem publicznego nadawcy Juliuszem Braunem. On sam zamierza startować w konkursie na drugą kadencję. O fotel prezesa TVP może rywalizować z Edwardem Miszczakiem z TVN-u. - TVP nawet ze swoimi problemami jest dla menadżerów ciekawym wyzwaniem. Rynek wie, że tu nie chodzi tylko o rozliczenia finansowe - mówi nam w kontekście jego kandydatury Braun.
Akcjonariusze Empik stracili 74 mln zł w tydzień. Spółka kontynuuje złą passę
W najbliższy poniedziałek na fotelu prezesa Empik Sp. z o.o., spółki zależnej giełdowego Empik Media & Fashion, zasiądzie nowa osoba. Zmiana może sugerować, że wyniki salonów odbiegają od oczekiwań właścicieli. Od początku roku akcje giełdowej spółki matki spadły, uszczuplając majątek akcjonariuszy o 74 mln zł.
Koszt naprawy kopalń może być wyższy niż 2,3 mld zł. Minister specjalnie dla Biztoka

Koszt naprawy kopalń może być wyższy niż 2,3 mld zł. Minister specjalnie dla Biztoka

W rozmowie z Biztok Minister Skarbu Państwa Włodzimierz Karpiński nie wyklucza, że koszt programu naprawczego dla polskiego górnictwa może być wyższy niż 2,3 mld zł. Żałuje też, że już kilka miesięcy temu nie podjęto rozmów z prywatnymi inwestorami chętnymi do zakupu kopalń. Przyznaje także, że porozumienie z górnikami już było uzgodnione, ale w ostatniej chwili zrezygnowały z niego związki zawodowe.
Domarecki nie chce fedrować sam. Ma wspólników

Domarecki nie chce fedrować sam. Ma wspólników

Krzysztof Domarecki jako pierwszy wyraził chęć zakupu trzech z czterech przeznaczonych przez rząd do zamknięcia kopalni. Biztok rozmawia z polskim milionerem o jego pomyśle na górnictwo,Sebastian Og
FELIETON: Paranoja związków zawodowych
Związki zawodowe szykują się do wojny z rządem premier Kopacz. Jednocześnie są przeciwne jakimkolwiek zmianom w swoich miejscach pracy. Według związkowców ma być tak jak jest, tyle że skądś mają się znaleźć pieniądze na utrzymanie nierentownych zakładów w czasach kryzysu. Firmy mają nadal być państwowe, a państwowi menadżerowie mają być lepsi, ale zarazem nisko opłacani. Jednocześnie wrogo patrzy się na prywatnych inwestorów. Nie dziwne… u prywatnego związki nie maja wiele do powiedzenia.
20 najważniejszych wydarzeń gospodarczych w 2014 roku
Kryzys i wojna na Ukrainie, embargo, deflacja w Polsce, spadające na łeb na szyję ceny ropy naftowej, chwiejąca się w posadach gospodarka Rosji i słabnąca Chin - to tylko niektóre najważniejszych
Polskę ominął kryzys. "Stwórca pomaga"
Nie tylko kłótnie, skwaszone miny i narzekanie. Nasi politycy przyznają, że mijający rok pozostawi także wiele pozytywnych wrażeń i wspomnień. Poseł PSL Stanisław Żelichowski jest zadowolony z dobrej
Ks. Jacek Stryczek: Jezus nie był socjalistą. Chrześcijanin powinien być bogaty

Ks. Jacek Stryczek: Jezus nie był socjalistą. Chrześcijanin powinien być bogaty

"Bogacenie się to przygotowanie do pełnienia odpowiednich ról w Królestwie Niebieskim" - mówi w wywiadzie dla Biztok. pl ksiądz Jacek "Wiosna" Stryczek, duszpasterz ludzi biznesu i organizator akcji
Prezes Maspex dla Biztok: To repolonizacja polskich marek

Prezes Maspex dla Biztok: "To repolonizacja polskich marek"

Chwilę przed końcem roku Grupa Maspex Wadowice przejmuje właśnie całą Agros Novę. W efekcie transakcji na polskim rynku powstanie prawdziwy gigant spożywczy - o łącznych przychodach ponad 4 mld zł.
Gospodarka USA jest w doskonałym stanie. Spadek cen ropy jeszcze bardziej ją wzmocni
Coraz bardziej realna staje perspektywa cyklu podwyżek stóp procentowych przez Rezerwę Federalną. Na zakończonym wczoraj posiedzeniu usunięto z komunikatu powtarzaną od miesięcy formułę o utrzymaniu zerowej stopy procentowej przez dłuższy czas, choć zapewniono, że Fed będzie cierpliwy w normalizowaniu polityki pieniężnej.
Zakup mieszkania tylko z wkładem własnym. Zmiany od 1 stycznia
Po 1 stycznia zaciągnięcie kredytu na zakup mieszkania będzie wymagało 10-proc. wkładu własnego. Odsetek ten będzie stopniowo wzrastał do 2017 roku, co ograniczy grupę osób, które stać na własne mieszkanie. Tym samym będzie rósł rynek wynajmu – oceniają eksperci. I podkreślają, że to dobry czas na inwestycje w lokale na wynajem. Stopa zwrotu może sięgać średnio 10 proc. rocznie.
Ceny żywności cały czas spadają. Jak będzie w przyszłym roku?
Ceny żywności cały czas spadają. Tanieje cukier, owoce, mąka, tłuszcze zwierzęce i ryż. Ze względu na światową nadprodukcję żywności i tanie surowce w najbliższych miesiącach nie należy spodziewać się odwrócenia aktualnego trendu. Jak wynika z badania Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, w przyszłym roku niskie ceny będą się utrzymywać, choć spadki wyhamowuje umacniający się dolar.
Szeryf Kapica chce dorwać Bońka za promowanie e-hazardu

Szeryf Kapica chce dorwać Bońka za promowanie e-hazardu

O ściganiu Zbigniewa Bońka i Mateusza Borka za łamanie ustawy hazardowej, pieniądzach graczy, blokowaniu stron internetowych, obniżce podatków od gier i rajach podatkowych Biztok. pl rozmawia z
Adam Krzanowski z  Grupy Nowy Styl Przedsiębiorcą Roku 2014

Adam Krzanowski z Grupy Nowy Styl Przedsiębiorcą Roku 2014

Zwycięzcą konkursu EY Przedsiębiorca Roku 2014 został Adam Krzanowski, prezes Grupy Nowy Styl. Przypominamy sylwetkę polskiego biznesmena.
Poprzednia Strona 1 z 5 1 2 3 Następna