323 Sebastian Ogórek 01.12.2014

Będzie blokowanie stron bukmacherów, ale dopiero za rok

- Nie chodzi o cenzurowanie treści, tylko ochronę legalnej konkurencji - mówi Biztok.pl wiceminister finansów Jacek Kapica. Jego resort pracuje nad wstępnymi pomysłami dotyczącymi blokowania nielegalnych w Polsce serwisów bukmacherskich.

Szef Służby Celnej liczy na to, że opinia publiczna będzie w stanie zaakceptować blokowanie tylko i wyłącznie stron serwisów nielegalnych w Polsce bukmacherów. Dziś należy do nich nawet powyżej 90 proc. rynku zakładów wzajemnych.

- Chodzi o ochronę graczy, żeby świadomie bądź nieświadomie, nie popełniali przestępstw grając w nielegalne gry hazardowe, skoro w Polsce mogą to robić legalnie - mówi Kapica.

Jak dodaje, jego zdaniem jest coraz więcej zwolenników blokowania nielegalnych serwisów. Dzięki temu chronić można legalnych bukmacherów (m.in. STS, Fortuna, Totolotek czy Milenium), a ci odprowadzają do budżetu państwa podatki. Poza tym Kapica liczy, że firmy działające w zgodzie z polskim prawem, chętniej dzięki blokadzie będą inwestować w polski sport.

- Pewnie w przyszłej kadencji sejmu przyjdzie taki czas, żeby się nad tym legislacyjnie pochylić - mówi Biztok.pl

Pod koniec października szef Służby Celnej ujawnił, że namierzono ponad 24,5 tys. osób, które nielegalnie grały w sieci u nielegalnych w naszym kraju bukmacherów internetowych. Akurat pięć lat po uchwaleniu słynnej ustawy hazardowej minister Kapica opublikował na swoim twitterze pierwszy wyrok, który skazał osobę nielegalnie działającą w internecie.

Celnicy idą po internautów, bo nie potrafią blokować bukmacherów
Bukmacherzy lobbują: blokujmy strony internetowe. Gra o 5 mld zł
323 Co sądzisz? Zajrzyj do komentarzy

Komentarze323

Popularne Najnowsze

Gość 1 grudnia 2014 16:41:12
260 29
Te idioci nie rozumieją że problem tkwi w czymś innym. Że tak dużo ludzi tkwi w bagnie hazardowym i nie potrafi wyjść z niego. ALe gdy się słyszy żeby nie popełniali przestępstw grając w nielegalne gry hazardowe, skoro w Polsce mogą to robić legalnie TO RĘCE OPADAJĄ!!!
Pokaż cały komentarz
Gość 1 grudnia 2014 19:16:32
19 2
Ktoś musi dać żeby ktoś wygrał, to ty nie rozumiesz o co chodzi. Chodzi o to, że zabrać nikomu nie mogą nic w postaci podatku gdy gra u zagranicznego.
Pokaż cały komentarz
trueloque 1 grudnia 2014 19:42:00
28 1
nie ma za przeproszeniem co pier....lić do nich , że robią głupoty , bo to oczywiste , jeśli ma się cos zmienić to musimy wspolnie ( ja jestem graczem zawodowym zyjacym z zakladow , jesli je zamkna w internecie , to przestane zarabiac w ogole ) cos zrobic teraz , byc moze petycja , albo jakies kroki prawne przeciwko temu , a w ostatecznosci korzystanie w inny sposob z tych bukmacherow , zycze Panu Kapicy rychlej smierci , chce Mnie pozbawic chleba , wiec zycze takiemu kur...ie : zdychaj prędko .
Pokaż cały komentarz
Pablo 1 grudnia 2014 19:54:13
17 1
Tak, napisz to co tu w petycji, to cię zamkną i zlicytują twój dom na poczet kary za nielegalne źródło dochodu. Tak działa nasze kochane państewko. Ja lubię sobie zapalić to i owo, za to unikam trucizny jaką jest metanol, oczywiście kwalifikuję się do więzienia. Tak samo z grami, w Totka można bo państwo czerpie zysk, w inne gry już nie, bo jesteśmy jak dzieci, którymi trzeba kierować. Nawet jak bym chciał to nie mogę swoich ciężko zarobionych pieniędzy przegrać w kasynie. Ale jak będę zdychał z głodu i nie zapłacę podatku, to państwo mi pomoże w jego ściągnięciu, kosztem chleba dla dzieci.
Pokaż cały komentarz
trueloque 1 grudnia 2014 20:03:06
11 0
Petycję o nie robienie tego , jako całkiem szkodliwego działania , baranie . To co tu wszyscy piszą , to jest oczywiste , jak 2 + 2 = 4 , że oni są debilami , że kradną , że traktują ludzi jak bydło , to wiadomo , ale co możemy My zrobić , mówię o graczach , bo mam wspólny interes . Jak bym sam mógł to zrobić , to bym zrobił ( nie piszę co , bo nie chcę mieć problemów ) Panu Kapicy tak , żeby nic nie uchwalił , ale nie mam takiej możliwości , niestety , tu chodzi bezpośrednio o Moje zarobki , czyli życie , a to kur....sko chce Mi zabrać to w bandycki sposób . A My możemy : podjąc kroki prawne , jakieś pisma , na pewno jeśli będzie to więcej osób , będzie to lepiej . Na pewno to nie przeszkodzi ( z tego co wiem , udało się z lumpeksami kiedyś ) , a może ktoś tam zachowa się uczciwie i wyj***e tego Kapicę i zdegraduję na rangę sprzątaczki w ministerstwie , gdzie jego miejsce .
Pokaż cały komentarz
wodospad 1 grudnia 2014 20:39:00
7 0
Witamy w ZSRR !!!! A haaaaaa AAHhaaaaaaa !!!!!
Pokaż cały komentarz
Gość 3 grudnia 2014 18:58:14
0 0
I o to chodzi najważniejsze to to żeby odprowadzić podatek, 90% gra przez internet bo kursy są takie same, a grając legalnie potencjalny zysk pomniejsza się o podatek. Firmy bukmacherskie pochodzą z krajów UE i o ile się nie myle tam podatku od gier hazardowych się nie odprowadza. Jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o pieniądze:)
Pokaż cały komentarz
Gość 1 grudnia 2014 17:33:45
220 1
zacznie się od blokowania tego, a później to już pójdzie łatwo z innymi sprawami, zawsze wszystko można uzasadnić interesem państwa, zdarli by podatkami skórę z człowieka, a wystarczyło by podatek nałozyć mniejszy od graczy, i już , to tak jak z obniżką kacyzy, na tytoń, alkohol, i wpływy wieksze - ale, jeszcze jedno - normalne państwo to ma zarobki z dochodowych firm, a to nasze jedynie z podatków danin od obywatela, bo oni nie opodatkują marketów, banków, nie oni prz..ą sie do graczy , koszmar, absurd, cieszcie sie w jakim zamordyźmie przyszło Wam życ, macie swą wolność o jakiej wam w meidach trąbią, to nie jest wolny kraj, to już jest terror, likwidowania konkurencji, tak to sie nazywa .
Pokaż cały komentarz
Gość 1 grudnia 2014 20:11:22
3 12
Pokaż cały komentarz
Ukryty ze względu na zbyt dużą ilość negatywnych ocen. Pokaż
Gość 2 grudnia 2014 02:05:19
6 0
Firmy nie są głupie - wykazują minimalne zyski i można im skoczyć.
A prawdziwe zyski lecą do central za granicą.
Pokaż cały komentarz
anti sejm it 7 grudnia 2014 10:34:51
2 0
dokładnie tak będzie. dla unych może nie najważniejsze są strony bukmacherskie, a chodzi w przyszłej regulacji o strony z niebezpiecznymi treściami. o leczeniu naturalnym, o syjonizmie, o przestępcach sejmowych. głównie te strony staną się celem blokowania. w momencie procedowania ustawy kibice warszawscy powinni zablokować knesejm z zaskoczenia. a pozostali polacy w jedną chwilę zapakować się w autobusy i podjechać do blokowania przestępców. można w jednej chwili wymóc redukcję stanowskich urzędniczych i ustanowienie prostych zasad gospodarki rynkowej, obniżyć radykalnie podatki, by rodacy wracali zza granicy i zakładali firmy. jeżeli "nasi" wybrańcy nie będą tego robić zwyczajnie odcinać im gaz, prąd, wodę. kiedy będzie 300.000 ludzi wokół knesejmu raczej nie odważą się na użycie sił. oczywiście wszystko pokojowe, wszystko filmowane, ludzie z kominiarkach powinni być zatrzymywani a kominiarki sciagane
Pokaż cały komentarz
dsd 1 grudnia 2014 19:13:40
174 2
Uzasadnienie chronienia "legalnej" konkurencji w UE ... to nie przejdzie!
Pokaż cały komentarz
chr 1 grudnia 2014 19:10:26
136 2
to jest ograniczanie konkurencji na terenie UE
Pokaż cały komentarz
Gość 1 grudnia 2014 17:09:36
138 13
....ale dopiero za rok. Tzn. za rok bedzie ustawa, potem "vacatio legis" a w miedzyczasie kto mial zgarnac pieniadze to zgarnie i wyjdzie z biznesu. Smiechu warte.
Pokaż cały komentarz
Gość 1 grudnia 2014 17:33:18
112 0
leglana oferta to kpina jest g... o warta i o to chodzi, gdyby była cos warta nikt nie szedł by do internetu, polskie podmioty krojace gracza, i to lobby dzis kryje swymi ustawami rząd, o widziecie komu rząd sprzyja czym sie zajmuje, nie umowami śmieciowymi z ich likwidacja maja już problem, od 10 lat, od 2004 r kiedy to nastapił ich wysyp, aż do plagi jaką są obecnie, i z tym sie nie walczy, ale lobby finsowe, tam gdzie w grę chodzi kasa, to --- od razu jest reakcja rządu
Pokaż cały komentarz
gogol 2 grudnia 2014 01:28:55
1 0
Odpowiedź zapewne będzie prosta ktoś zaatakuje strony fiskusa a wszystkie dane mogą wyparować. Niech się fiskus lepiej wstrzyma od takich terrorystycznych ataków . A haaaaa !!!!
Pokaż cały komentarz
oszukana 1 grudnia 2014 17:36:33
62 7
komus udaje sie opozniac szewindle.reklama kreemow odmlaadzajaacych,programy telewizzyjne w necie za pare groszy itp.to zwykle przestepstwa na ktore wlasciciele portali przymykaja oko...
Pokaż cały komentarz
Pokaż więcej komentarzy
Dlaczego warto inwestować w towary ze zwrotów?

Dlaczego warto inwestować w towary ze zwrotów?

Zastanawiasz się nad założeniem własnego biznesu, ale nie jesteś pewien, czy na tym nie stracisz? Postaw na sprawdzony pomysł – zainwestuj w towary ze zwrotów.
Optymalizacja kosztów druku

Optymalizacja kosztów druku

Co robią pracownicy na służbowych komputerach?

Co robią pracownicy na służbowych komputerach?

Mocny smartfon Huawei P9 lite dla każdego

Mocny smartfon Huawei P9 lite dla każdego

P9 lite to telefon bardzo wszechstronny, który spełnia swoją rolę w różnorodnych warunkach. Szybki Internet? Dobre zdjęcia? Rozwiązania biznesowe? To wszystko znajdziesz w smartfonie Huawei!
pokaż więcej